قالیباف:

دولت هر چه سریع‌تر درباره مستمری بازنشستگان تصمیم بگیرد

1401/05/02 - 11:36 - کد خبر: 69335 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظر هیئت تطبیق مجلس درباره تعیین حداقل مستمری بازنشستگان گفت: دولت هر چه سریع‌تر ایراد قانونی را رفع و تصمیم لازم را اتخاذ کند.

به گزارش نصر، محمد باقر قالیباف در ادامه نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان تصریح کرد: مجلس یازدهم از زمان آغاز به کار، رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در چارچوب وظایف و اختیارات خود در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: از مهم‌ترین اقدامات مجلس در راستای پاسخ به مطالبات بحق بخشی از بازنشستگان عزیز و ارجمند، تعیین تکلیف وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بود که با پیگیری‌های ویژه مجلس پس از سال‌ها به نتیجه رسید.
وی ادامه داد: همچنین در بودجه ۱۴۰۱ نیز، قریب به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای استمرار همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری در نظر گرفته شد.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام ویژه دولت در پیگیری مطالبات بازنشستگان و با توجه به نظر هیئت تطبیق مجلس درباره «تعیین حداقل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱»، ضروری است دولت محترم هر چه سریع تر به رفع ایراد قانونی و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.
انتهای پیام/
دولت هر چه سریع‌تر درباره مستمری بازنشستگان تصمیم بگیرد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار