امام جمعه تبریز:

آمریکا و غرب ضعیف تر از قبل شده اند

1401/04/31 - 15:20 - کد خبر: 69195 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: امروز آمریکا و غرب ضعیف تر از قبل شده و با وجود هزینه های زیاد، برد سیاست‌های آنها از جمله در سوریه، عراق، لبنان و سایر کشورها کم شده است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز با بیان اهم مذاکراتی که روسای جمهوری روسیه و ترکیه در محضر رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی ایران داشتند، اظهار کرد: اگر راه در مقابل ناتو باز باشد، حد و مرزی نمی شناسد و منشا جنگ می شود.
وی افزود: اشغال مناطق حاصل خیز و نفت خیز سوریه به وسیله آمریکایی ها باید با راندن آنها علاج شود.
وی همچنین با اشاره به دیگر فرازهایی از تاکیدات و اهم مذاکرات روسای جمهوری روسیه و ترکیه با رهبری، گفت: جمهوری اسلامی ایران هر اقدامی را که منجر به مسدود سازی مرز ایران و ارمنستان شود، هرگز تحمل نخواهد کرد.
وی با اشاره به ضرورت راه اندازی خط آهن آستارا، گفت: این راه آهن به نفع هر ۲ کشور و کریدور شمال- جنوب می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین تاکید کرد: دلار را باید از مسیر تجارت جهانی خارج کرد که می توان این موضوع را به مرور زمان عملیاتی کرد.
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها هم زور و هم حیله گر هستند، گفت: یکی از عوامل فروپاشی شوروی سابق فریب خوردن از آمریکایی‌ها بوده؛ البته پوتین استقلال خود را همواره حفظ کرده است.
امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به اینکه ملت های منطقه و دنیا مخالف اشغالگری ها و ظلم های رژیم صهیونیستی در فلسطین و اراضی اشغالی می باشند، تاکید کرد: با وجود اقبال برخی از دولت ها، ملت ها با رژیم اشغالگر قدس مخالفت دارند.
وی همچنین با اشاره به دیگر دستاوردهای سفر روسای جمهور روسیه و ترکیه به تهران و حاضر شدن در محضر رهبری، گفت: ترکیه امنیت سوریه را امنیت خود بداند، مسائل سوریه را با مذاکره حل کنید و در واقع این مسئله را باید با گفتگو تمام کنید.
وی ادامه داد: حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه به ضرر سوریه، ترکیه و منطقه خواهد بود و بر این اساس اقدام سیاسی از طرف سوریه محقق نخواهد شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به محورها و تاکیدات رهبری در این دیدار ها، گفت: باید با تروریسم مقابله کرد؛ البته حمله به سوریه حمایت از تروریسم است چون تروریسم ابعاد مختلفی در منطقه دارد.
وی همچنین یادآور شد: اگر اقدامی در جهت بستن مرز ایران و ارمنستان وجود داشته باشد ایران با آن مقابله خواهد کرد چون که این راه ارتباطی چند هزار ساله است.
امام جمعه تبریز همچنین با تاکید مجدد و بیان چهار موضع مهم رهبر انقلاب در دیدار روسای جمهوری روسیه و ترکیه با ایشان، گفت: هشدار نسبت به تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه، مسدود سازی مرز ایران و ارمنستان، خارج کردن آمریکایی‌ها از شرق فرات در سوریه و کنار گذاشته شدن دلار در تجارت جهانی و منطقه‌ای به مرور زمان از اهم تاکیدات و نتایج مذاکرات رئیس جمهور روسیه و ترکیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دیوان محاسبات کشور توانسته تفریغ بودجه را قبل از موعد مقرر انجام و نتیجه آن را اعلام کند که از این بابت از دست اندرکاران قدردانی می کنم.
انتهای پیام/
آمریکا و غرب ضعیف تر از قبل شده اند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار