وزیر ارتباطات در دیدار با همتای روسی؛

شرکت‌‎های دانش بنیان ایرانی از این پس حضور فعالی در روسیه خواهند داشت

1401/04/30 - 22:58 - کد خبر: 69175 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با امضای اسناد همکاری بین ایران و روسیه، مناسبات دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه پیدا می‌کند و شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند ایرانی از این به بعد حضور فعالی در بازار روسیه خواهند داشت.

به گزارش نصر، عیسی زارع‌پور روز پنجشنبه پس از مذاکره و رایزنی با همتای روسی و امضای چند سند همکاری در زمینه فناوری ارتباطات و مخابرات با بیان اینکه نشست‌های مجازی بین شرکت‌های ایرانی و روسی، به منظور شناسایی نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، از دو ماه پیش آغاز شده بود، افزود: ۱۸ شرکت توانمند ایرانی از سه روز پیش در مسکو حضور دارند و در نشست‌های رو در رو با شرکت‌های متناظر روسی، به تفاهم‌های بسیار خوبی دست پیدا کردند.
زارع‌پور تصریح کرد: در حاشیه مذاکره با وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه چهار سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسید.
وی گفت: با امضا این اسناد، زمینه برای تعمیق و توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های بین دو کشور در حوزه ارتباطات، مخابرات، نرم‌افزار، سخت‌افزار و توسعه خدمات دیجیتال فراهم شد و از این پس شرکت‌های ایرانی حضور موثری در بازارهای روسیه خواهند داشت.
وزیر ارتباطات تاکید کرد که بازارسازی برای محصولات و تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از راهبردهای مهم وزارت ارتباطات است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.
به گزارش ایرنا، ۲۸ تیرماه هیات ۲۰ نفره از فعالان و مدیران شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به روسیه سفر کرد. این هیات با هدف توسعه اقتصاد دیجیتال و بازارسازی برای محصولات فناورانه ایرانی وارد مسکو شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز به این هیات پیوست.
انتهای پیام/
شرکت‌‎های دانش بنیان ایرانی از این پس حضور فعالی در روسیه خواهند داشت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار