خبر/

گزارش امیرعبدالهیان از دو روز پرکار دیپلماتیک در ایران/ از تذکر رهبری به اردوغان تا یاد حاج قاسم

1401/04/30 - 13:19 - کد خبر: 69130 نسخه چاپی

نصر: وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه شخصی خود گزارشی از روزهای پرکار دیپلماتیک در کشور ارائه کرد.

به گزارش نصر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه شخصی خود گزارشی از روزهای پرکار دیپلماتیک در کشور ارائه کرد. 
وی خطاب به مردم عزیز ایران نوشت: در دو روز گذشته، در کنار رییس جمهور پرتلاش کشورمان، دو روز پر کار، موفقیت آمیز و ان شالله پر ثمر را در عرصه دیپلماسی پویا پشت سر گذاشتیم. 
وی افزود: اخبار دیدارها را در رسانه‌ها خوانده اید، همانطور که امروز در دیدار وزیر خارجه سوریه که به دعوتم به تهران آمده بود گفتم، تحلیل ما از روند مذاکرات برای همکاری های منطقه‌ای مثبت و با چشم اندازی روشن همراه است، چه در موضوعات امنیتی و سیاسی و چه در موضوعات اقتصادی.
امیرعبدالهیان ادامه داد: در این دو روز اصل و بنیان همکاری موثر منطقه ای را رهبر معظم انقلاب به آقای اردوغان و پوتین یاد آوری کردند. از اشاره ایشان به این که ما امنیت ترکیه را امنیت خود میدانیم و ترکیه نیز امنیت سوریه را امنیت خود بداند، تا طرح دیگر مباحث مهم و راهبردی با رهبران روسیه و ترکیه.
وزیر امور خارجه کشورمان بیان داشت: بعد از این دیدارها و نشست موفق روند آستانه، امید داریم راه حل سیاسی، به راه حل اول در بحرانهای منطقه ای تبدیل شود.
وی تاکید کرد: اما آنچه در این دو روز بسیار احساس شد حضور دائمی شهید عزیزی بود که امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات اوست، هم آنجا که آقای پوتین ترور ناجوانمردانه ایشان را در دیدار با رهبر معظم انقلاب محکوم کرد و هم امروز که وزیر خارجه سوریه نقش ایشان در ایجاد امنیت در سوریه و منطقه را یادآوری نمود.
از هر چه می‌رود سخن دوست خوشتر است
پیغام آشنا نفس روح پرور است
هرگز وجود حاضر غایب شنیده‌ای
من در میان جمع و دلم جای دیگر است…
انتهای پیام/
گزارش امیرعبدالهیان از دو روز پرکار دیپلماتیک در ایران/ از تذکر رهبری به اردوغان تا یاد حاج قاسم خبرگزاری برنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار