رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) خبر داد؛

سه شرط عبور از مرز برای زائرین اربعین حسینی (ع)

1401/04/29 - 17:47 - کد خبر: 69078 نسخه چاپی

نصر: مجید میراحمدی گفت: در خصوص مرز تمرچین و باشماق با مقامات عراقی توافق کردیم و به دنبال آن هستیم که بازگشایی این مرزها را برای اربعین عملیاتی کنیم.

به گزارش نصر، رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) عصر سه‌شنبه در حاشیه نود و دومین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: در جلسه امروز توافق‌های انجام شده با ستاد اربعین عراق بررسی شد که از مهم‌ترین آن ها، بازگشایی مرز خسروی و استفاده زائران عزیز حسینی از این مرز برای زیارت عتبات عالیات بود. مجید میراحمدی در ادامه گفت که در خصوص مرز تمرچین و باشماق با مقامات عراقی توافق کردیم و به دنبال آن هستیم که بازگشایی این مرزها را برای اربعین عملیاتی کنیم.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور همچنین گفت با مقامات عراقی توافق شد که از مرز سومار برای انتقال موکب‌ها و امکانات آن استفاده کنیم؛ ضمن اینکه افزایش گیت‌های طرف عراقی مورد توافق قرار گرفت تا کمترین توافق را در گذرگاه های مرزی داشته باشیم.
مجید میراحمدی در پایان یادآور شد شرط عبور زائران ما از مرزها ثبت‌نام در سامانه سماح، داشتن گذرنامه رسمی و تزریق دو دز واکسن است. او همچنین تاکید کرد که برای کسانی که ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن‌شان گذشته است، باید دُز یادآور تزریق کنند و در این خصوص باید توجه داشت که سامانه "ایران من" به سامانه سماح متصل است.
انتهای پیام/
سه شرط عبور از مرز برای زائرین اربعین حسینی (ع) باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار