مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد:

رتبه اول آذربایجان شرقی در کشت زردآلو در کشور

1401/04/29 - 15:27 - کد خبر: 69051 نسخه چاپی

نصر: مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از کسب رتبه نخست کشوری آذربایجان شرقی در کشت محصول زردآلو خبر داد.

به گزارش نصر، محمدباقر بی پروا ظهر امروز چهارشنبه  در حاشیه دومین جشنواره زردآلو در شهرستان مرند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: استان آذربایجان شرقی با ۹ هزار و ۶۱۰ هکتار باغات زیر کشت زردآلو، رتبه اول کشور در کشت این محصول باغی را داشته و با تولید ۵۵ هزار و ۶۴۵ تن محصول زردآلو، بعد از استان تهران در رتبه دوم تولید این محصول در کشور قرار گرفته است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: شهرستان جلفا با ۲ هزار و ۹۳۹ هکتار، شهرستان مرند با ۲ هزار و ۴۲۵ هکتار و شهرستان شبستر با یک هزار و ۲۴ هکتار باغات زیر کشت محصول زردآلو در رتبه اول تا سوم سطح باغات زیر کشت این محصول در استان قرار دارند.
وی ادامه داد: شهرستان مرند با تولید ۱۸ هزار و ۷۷۴ تن، شهرستان جلفا با تولید ۱۵ هزار و ۶۳۷ تن و شهرستان شبستر با تولید ۷ هزار و ۶۹۳ تن به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم تولید این محصول در استان را به خود اختصاص داده اند.
بی پروا در پایان گفت: از مجموع کل ۹ هزار و ۶۱۰ هکتار از باغات زیر کشت این محصول در استان، تنها ۶۰۱ هکتار غیر بارور بوده و۹ هزار و ۹ هکتار از آن بارور می‌باشد.
گفتنی است باغات زردآلو در آذربایجان شرقی شامل ارقام نصیری، عسگر آباد، شاهرودی، اوردوبادی، تبرزه و … می‌باشد که دارای پتانسیل تازه خوری و یا استفاده در صنایع تبدیلی می‌باشند.
انتهای پیام/
رتبه اول آذربایجان شرقی در کشت زردآلو در کشور خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار