سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز مطرح کرد:

اتمام خط ۱ اولویت اصلی سال جاری مترو

1401/04/29 - 15:14 - کد خبر: 69047 نسخه چاپی

نصر: سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز با تاکید بر ضرورت تمرکز بر اتمام خط ۱ مترو تبریز گفت: با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم تا پایان سال تکلیف خط ۱ مترو تبریز مشخص شده و به اتمام برسد.

به گزارش نصر، یعقوب وحیدکیا، در جلسه بررسی مشکلات و مسائل پروژه متروی تبریز که با حضور یعقوب هوشیار شهردار کلانشهر تبریز، معاونان شهرداری تبریز و شهرداران مناطق در محل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نواقصی که در خط ۱ داریم اتمام عملیات عمرانی در ایستگاه‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ این خط طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال نهایی می‌شود.
وی با اشاره به روحیه جهادی و تمرکز بر سرعت بخشی بر عملیات عمرانی در پروژه مترو تبریز گفت: در ساختار و شرایط جدید با انگیزه و کار جهادی امور را پیش می‌بریم.
وی از نصب روزشمار اتمام ایستگاه ۱۵ خط ۱ مترو تبریز طی هفته گذشته خبر داد و گفت: روزشمار اتمام این ایستگاه نصب شده است و تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد و بر اساس زمان‌بندی‌های صورت گرفته، دیگر ایستگاه‌های ناقص این خط نیز تا پاییز و زمستان به اتمام می‌رسد.
وحیدکیا ضمن تقدیر از حمایت‌های مجموعه شهرداری تبریز به منظور ادامه عملیات عمرانی در این پروژه بزرگ شهری گفت: متأسفانه در یک سال گذشته در بسیاری از بخش‌ها شاهد تعطیلی و یا نیمه تعطیلی فعالیت بودیم و با حمایت‌های شهردار محترم و سیستم مالی شهرداری بخشی از تعهدات مالی‌مان را به پیمانکاران خط ۱ پرداخت کردیم و امیدواریم طبق زمان‌بندی امور را پیش ببریم.
سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز، از پیش‌بینی هزینه‌کرد بالغ بر دو هزار میلیارد تومان به منظور ادامه عملیات عمرانی در خط ۲ مترو تبریز خبر داد و گفت: با هدف‌گذاری صورت گرفته امسال بالغ بر دو هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در خط ۲ مترو تبریز هزینه می‌شود.
وی از فعالیت دو دستگاه تی بی ام در خط ۲ مترو تبریز خبر داد و گفت: در حال حاضر تی‌بی‌ام غربی منتظر تعیین تکلیف است و بخشی از قطعات این دستگاه باید تأمین شود که در این راستا برای تأمین وسایل اقدام شده است. 
وی ادامه داد: این دستگاه ها هر روز شش الی هفت رینگ پیشروی باید داشته باشند که در حال حاضر سه تا چهار رینگ انجام می‌شود و هدف‌گذاری ما در راستای تأمین قطعات از داخل و سرعت‌بخشی بر عملیات است. 
سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز، با اشاره به بازبینی طرح خط ۲ مترو تبریز گفت: مطالعات طرح از بابت جانمایی و مکان‌یابی ایستگاه ۷ همزمان به مشاور سازمان و مشاور خارج از سازمان سپرده شده و مقرر شده است تا یک ماه آتی این موضوع نیز نهایی شود و امیدواریم تا پایان ماه ادامه فعالیت تی‌بی‌ام بخصوص در قسمت غرب ادامه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص تأمین منابع مالی خط ۲ به نظر می‌رسد مشکل خاصی نداریم و با توجه به اوراقی که از سال‌های قبل خریداری شده است و اوراق سال ۱۴۰۰ که در حال تأمین است، امور با هماهنگی سازمان و ستاد شهرداری در حال انجام است. تبریز در مقایسه با سایر شهرها در این خصوص پیشتاز است و جا دارد از همکاران‌مان در این بخش تقدیر و تشکر کنم.
وحیدکیا ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌ها تلاش می‌کنیم در سیستم جدید هم سرعت کار بالاتر رفته و هم با توجه به بازبینی‌ها با صرفه‌جویی‌های مالی و سرعت بیشتر در هر دو خط اهداف و برنامه‌های خود را پیش ببریم.
وی ضمن تقدیر از همکاری‌های شهرداران مناطق تبریز گفت: جا دارد از شهرداران محترم مناطق که به تعهدات خود عمل کرده‌اند بخصوص منطقه ۱، ۲، ۳، ۵ که تملک در این مناطق قابل توجه بوده است، تشکر کنم.
سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز، از تشکیل ستاد تملک مختص پروژه مترو خبر داد و گفت: این ستاد با محوریت اداره کل املاک شهرداری تبریز و با دستور شهردار محترم مقرر شده است بعد از طی مراحل کاری تا پایان هفته جاری تشکیل شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مدیریت جدید و با توجه به انگیزه و روحیه‌ای که همکاران سازمان دارند، بتوانیم انتظارات و توقعات به حق همشهریان را به نتیجه موردنظر برسانیم و با تأمین نقدینگی مورد نیاز خط ۱ ، حلاوت و شیرینی استفاده از مترو را برای همشهریان به ارمغان بیاوریم.
انتهای پیام/
اتمام خط ۱ اولویت اصلی سال جاری مترو نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار