مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:

بازدید بیمه سلامت از داروخانه‌ها در پی انتقال ارز دارو

1401/04/29 - 13:57 - کد خبر: 69035 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از زمان ابلاغ انتقال ارز ترجیحی دارو (پنج شنبه ۲۳ تیرماه) تا کنون از مجموع ۱۱۳۴۰ داروخانه طرف قرارداد تعداد ۵۷۹۳ بازدید حضوری از این داروخانه ها (معادل ۵۱ درصد) در ۳۱ استان کشور انجام شده است.

به گزارش نصر، کیوان تاج بخش افزود: بازدیدهای صورت گرفته با رویکرد راهنمایی، رفع ابهام و بازخورد از مسائل و مشکلات مردم یا داروخانه ها و همچنین احیانا تخلفات احتمالی است، با توجه به بررسی های صورت گرفته از بیماران هیچ اضافه پرداختی دریافت نشده و سرویس های قبلی همچنان ارایه می شود؛ البته بیمار در صورت داشتن نسخه به شکل الکترونیکی هیچ گونه مابه التفاوتی و اختلاف قیمتی نسبت به قبل از اجرای این طرح پرداخت نمی کند.
وی با بیان اینکه مشکلات در حال رفع شدن است تصریح کرد: بازدیدها به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روز در حال انجام است، در سطح تهران بازدیدهای خوبی صورت گرفته و از ستاد سازمان بیمه سلامت هم تیم هایی اعزام شدند تا بازدید مشترک با دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور از جمله تهران انجام شود.
تاج بخش تاکیدکرد: طبق برنامه های گذشته از داروخانه های کل کشور باید حداقل در طول سال یکبار بازدید انجام شود، اما از روزی که اجرای طرح آغاز شده ضمن اینکه طبق دستور العمل صادر شده به ادارات کل استانی تا ۲ هفته باید از تمام داروخانه های طرف قرار داد بازدیدهای مربوط به انتقال ارز ترجیحی صورت گیرد؛ همچنین برای داروخانه های منتخب و ویژه چه بسا چندین بار بازدید انجام شود.
مدیر کل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه شدگان می توانند در صورت نیاز مشکلات و موارد را در تماس با سامانه ۱۶۶۶ اطلاع دهند.
انتهای پیام/
بازدید بیمه سلامت از داروخانه‌ها در پی انتقال ارز دارو خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار