امیرعبداللهیان:

ایران دست‌های گشوده شده به سوی خود را می‌فشارد

1401/04/28 - 16:57 - کد خبر: 68932 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران دست های گشوده شده به سوی خود را می فشارد و در اولویت بخشی به همسایگان در سیاست خارجی خود، به سوی تحکیم روابط با همسایگان به پیش می رود.

به گزارش نصر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در توئیتی در خصوص تحکیم روابط با همسایگان نوشت: "ایران دست های گشوده شده به سوی خود را می فشارد و در اولویت بخشی به همسایگان در سیاست خارجی خود، به سوی تحکیم روابط با همسایگان به پیش می رود. ایران بر مسئولیت کشورهای منطقه در برقراری امنیت و ثبات و همکاری سازنده و ثمربخش در جهت شکوفایی و توسعه اقتصادی فراگیر منطقه تاکید می کند."
به گزارش ایسنا، اخیرا مقامات برخی کشورهای عربی به برقراری و گسترش روابط حسنه با ایران ابراز امیدواری کرده‌اند. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در نشست اخیر جده که با حضور رهبران آمریکا و کشورهای عرب منطقه برگزار شد، گفت که ایران را به همکاری با کشورهای منطقه دعوت می‌کنیم.
فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان نیز در اظهاراتی در حاشیه نشست جده تاکید کرد: مذاکرات با ایران مثبت بوده است، ولی هنوز به هدف خود نرسیده است. ما تمایل به برقراری روابط عادی با ایران داریم و دست عربستان همچنان به سمت ایران دراز است. چیزی به نام ناتوی عربی در این نشست مطرح نشد و من نمی‌دانم این اسم را از کجا آورده اند.
وی تاکید کرد: راه حل‌های دیپلماتیک تنها راه حل تعامل با ایران است، ما به شدت به اقدامات چند جانبه باور داریم و از حل و فصل اختلافات از طریق سازمان‌های بین المللی حمایت می‌کنیم.
همچنین انور قرقاش، مشاور رئیس دولت امارات در امور دیپلماتیک اخیرا در گفت وگو با رویترز تاکید کرد که ابوظبی به دنبال ایجاد هیچ محوری علیه هیچ یک از کشورهای منطقه به ویژه ایران نیست.
وی با تاکید بر اینکه کشورش خواهان تقابل با ایران نیست خاطرنشان کرد: ابوظبی به دنبال فرستادن سفیر به تهران و از سرگیری روابط با ایران است.
این مقام اماراتی گفت: از هر طرحی که بدون هدف قرار دادن کشور ثالث از ما محافظت کند، استقبال می کنیم.
وزیر خارجه اردن نیز اخیرا بر لزوم برقراری یک روابط خوب و بر اساس حسن همجواری میان کشورهای عربی و ایران تاکید کرده بود.
انتهای پیام/
ایران دست‌های گشوده شده به سوی خود را می‌فشارد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار