در گفتگوی تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛

کاخ سفید زیاده خواهی ها و تردیدها را کنار بگذارد

1401/04/28 - 13:17 - کد خبر: 68890 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها و تردید‌ها را کنار بگذارد و با واقع بینی در مسیر دستیابی به راه حل و حصول توافق گام بردارد.

به گزارش نصر، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه در تماس تلفنی با جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص آخرین وضعیت گفتگو‌ها برای رفع تحریم‌ها و همچنین برخی موضوعات مهم منطقه‌ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی، اظهار داشت: هیچ تردیدی در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با ابراز قدردانی از تلاش‌های بی وقفه جوزف بورل و آنریکه مورا و با اشاره به گفتگوی‌های اخیر خود با وزرای خارجه ایتالیا و فرانسه تأکید کرد: کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها و تردید‌ها را کنار بگذارد و با واقع بینی در مسیر دستیابی به راه حل و حصول توافق گام بردارد و از تکرار رویکرد ناکارآمد گذشته و رفتار غیر سازنده و توسل به اهرم فشار و تحریم دست بردارد.
امیرعبداللهیان در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به نشست سه جانبه بین روسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران رویکرد ایران را در مورد امنیت غذایی و امنیت انرژی تبیین کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگوی اخیر خود با وزیرخارجه اوکراین افزود: تسهیل صادرات غلات اوکراین از اهمیت زیادی برخوردار است.
جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفتگو با قدردانی از اراده مثبت و جدی طرف ایرانی در روند مذاکرات تاکنون، بر ضرورت ارائه و جمع بندی ایده‌های طرفین در شرایط کنونی تاکید کرد.
جوزف بورل همچنین ضمن قدردانی از ابتکار عمل‌های جمهوری اسلامی برای عبور از موانع و حل و فصل برخی اختلافات باقیمانده برای حصول توافق نهایی، بر آمادگی خود و معاونش برای تسهیل و تسریع این روند از طریق ارتباط و رایزنی با همه طرف‌ها تأکید کرد.
بورل افزود: معتقدم باید ماه‌ها تلاش به نتیجه منجر شود و به تلاش خود برای نزدیک کردن دیدگاه‌های ایران و آمریکا و رسیدن به توافق ادامه خواهم داد.
انتهای پیام/
کاخ سفید زیاده خواهی ها و تردیدها را کنار بگذارد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار