دبیر ستاد توانمندسازی و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار کشور تاکید کرد:

لزوم احداث ۳۰۰ هزار مسکن در بافت فرسوده تبریز

1401/04/28 - 12:59 - کد خبر: 68877 نسخه چاپی

نصر: دبیر ستاد توانمندسازی و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار کشور گفت: احداث ۳۰۰ هزار مسکن بر اساس ظرفیت مردمی در بافت فرسوده تبریز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش نصر، پارسا گوهری، روز سه شنبه، 28 تیرماه، در جلسه طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور سلامت مناطق کم برخوردار، اظهار کرد: سامانه اشتغال و سامانه مسکن از هفته آینده برای شهر تبریز قابل دسترس خواهد بود و افراد واجد شرایط می‌توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در کل کشور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار وجود دارد که ۲۰ میلیون نفر در این محلات ساکن هستند.  
وی بیان کرد: اولین گامی که در محلات کم برخوردار باید مورد توجه قرار گیرد ساماندهی نیازمندان است که به هفت گروه زنان سرپرستان خانوار، معلولان، خانواده زندانیان، خانواده سرپرست از کار افتاده، خانواده سرپرست معتاد، بدسرپرست و دچار بیماری اعصاب و روان تقسیم‌بندی شده‌اند.
وی بر لزوم هم افزایی دستگاه‌های مختلف در این خصوص اشاره کرد و گفت: در این راستا کمیته امداد آذربایجان‌ شرقی، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، شهرداری و بهزیستی باید لیست‌های شناسایی و ساماندهی نیازمندان را ارائه دهند.  
گوهری به شناسایی و آموزش افراد تأثیرگذار در محلات اشاره کرده و افزود: بعد از شناسایی افراد نیازمند، این افراد باید به دو گروه توانمند و غیر قابل توانمند تقسیم‌بندی شوند. هم‌چنین برخورداری افراد نیازمند بیمه، دومین گام در طرح توانمند سازی و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار است.  
دبیر ستاد توانمندسازی و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار کشور ادامه داد: سومین گام، بهداشت، درمان و سلامت است که اجرای پزشک خانواده یکی از طرح‌هایی بوده که در این حوزه باید از سوی مرکز بهداشت و علوم پزشکی انجام گیرد.
وی بر لزوم تشکیل پرونده الکترونیکی و غربالگری ساکنان محلات کم برخوردار تاکید کرد و افزود: ۹۰ درصد هزینه بستری‌ها و ۷۰ درصد بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود. 
گوهری گام بعدی این طرح را مربوط به آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: ۳۴ هزار کودک بازمانده از تحصیل در آذربایجان‌شرقی وجود دارد که در محلات کم برخوردار زندگی می‌کنند و باید در این طرح مورد توجه قرار گیرند.
دبیر ستاد توانمندسازی و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار کشور ادامه داد: موضوع بعدی حوزه مسکن و عمران است و باید ۳۰۰ هزار مسکن بر اساس ظرفیت مردمی در بافت فرسوده ساخته شود.  
وی گفت: گام بعدی ورزش است و باید سرانه ورزشی در محلات کم برخوردار افزایش یابد که در این حوزه می‌توان افراد دارای استعداد در حوزه‌های مختلف ورزشی را شناسایی کرد. 
انتهای پیام/
لزوم احداث ۳۰۰ هزار مسکن در بافت فرسوده تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار