خبر/

غریب آبادی خواستار آزادی هرچه سریع تر تبعه ایرانی از زندان انگلیس شد

1401/04/26 - 12:09 - کد خبر: 68714 نسخه چاپی

نصر: معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر از مخالفت دولت انگلیس با بازگرداندن تبعه ایرانی محبوس در زندان این کشور انتقاد کرد و خواستار آزادی فوری وی شد.

به گزارش نصر، کاظم غریب آبادی ضمن انتقاد از مخالفت انگلیس با بازگردندان «ریچارد جان» تبعه ایرانی مسیحی، که در انگلیس زندانی است افزود: این تبعه ایرانی که بنابر برخی ادعاهای وارده علیه وی حدود ۲۰ سال است در زندان به سر می برد، اما حتی یک روز نیز وی را به مرخصی نفرستاده اند و حتی برای معالجه بیماری، با اعزام او به بیمارستان تخصصی حفاظت شده نیز مخالفت شده است.
غریب‌آبادی اظهارداشت: آقای جان به هیچ وجه از شرایط مطلوبی در زندان برخوردار نیست و از دریافت خدمات پزشکی و سلامت نیز محروم است؛ هرچند وزارت امور خارجه تاکنون پیگیری‌هایی برای بهبود شرایط وی و بازگشت به ایران انجام داده، اما متاسفانه طرف انگلیسی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.
دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کرد: آقای جان به منظور آزاد شدن از زندان و به امید دیپورت شدن و بازگشت به ایران حتی تابعیت انگلیسی را سالیان قبل از خود سلب کرده است اما وزارت دادگستری انگلیس به بهانه اینکه آزادی وی می‌تواند برای جان اتباع انگلیسی خطرناک باشد، با این درخواست مخالفت کرد.
غریب‌آبادی با ابراز تعجب از چنین تصمیمی گفت: معلوم نیست بعد از بازگرداندن وی به ایران، چگونه اتباع انگلیسی تهدید خواهند شد!؟ اکنون این انگلیس است که جان این تبعه ایرانی را تهدید کرده است.
معاون امور بین الملل قوه قضاییه با اشاره به وضعیت نامساعد آقای جان، رفتار غیرانسانی با وی در زندان و همچنین حسن نیت اخیر ایران در قضیه دو ایرانی محکوم دارای تابعیت مضاعف از دولت انگلیس خواست به تعهدات حقوق بشری خود پایبند باشد و هرچه سریع تر این تبعه ایرانی را آزاد و به ایران بازگرداند.
انتهای پیام/
غریب آبادی خواستار آزادی هرچه سریع تر تبعه ایرانی از زندان انگلیس شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار