دیدار مدیرعامل منطقه آزاد ارس و مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور:

احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین/ ارتباط ارس با وزارت خارجه تقویت می‌شود

1401/04/25 - 16:39 - کد خبر: 68654 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور بر احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین تاکید کرد.‌

به گزارش نصر، مجید کیانی صبح شنبه در دیدار با اکبر عیسی‌زاده مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور اظهار داشت: تعامل درون‌استانی و افزایش همکاری با سایر استان‌های همجوار جزو اولویت‌های ماست و در راستای تحقق دیپلماسی اقتصادی، تقویت ارتباط فی‌مابین منطقه آزاد ارس و وزارت امور خارجه ضروری است.
وی خواهان بازدید مسئولین بخش اقتصادی وزارت امور خارجه و رایزنان اقتصادی سفارت ایران در دیگر کشورها از ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس شد و تاکید کرد: از وزارت امور خارجه انتظار داریم با رایزنی و فراهم‌ کردن شرایط، در احیاء ارتباط ریلی ارس با کشورهای همسایه کمک‌حال ما شود.
مدیرعامل منطقه‌ آزاد ارس احداث گمرک مرزی در خداآفرین، استفاده از امکان کارگو (ترانزیت) در استان جهت صادرات محصولات تولیدی ارس و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را جزو ضروریات خواند و بر راه‌اندازی منطقه آزاد مغری تاکید کرد.
وی با اشاره به تامین بخشی از زیرساخت‌ها در حاشیه‌ی ارس، خاطرنشان کرد: درحال حاضر احداث زیرساخت‌ها در محدوده‌ی خداآفرین و قلی‌بیگلو درحال انجام است و در آینده تاثیر بسزایی در تقویت امنیت غذایی کشور خواهد داشت. پیگیری ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه آزاد ارس با بازدهی بلندمدت در دستور کار است.
کیانی در پایان صحبت‌های خود از برنامه‌ریزی برای ایجاد منابع درآمدی پایدار در حوزه‌ی ترانزیت خبر داد و تصریح کرد: مدیریت قفقاز منطقه آزاد ارس پیگیر امور مربوط به حوزه‌ی بین‌الملل و کلیه مستندات و تعهدات ارس در سال‌های قبل خواهد بود.
اکبر عیسی‌زاده مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور نیز در این دیدار عنوان کرد: توسعه ارتباط سازمان منطقه آزاد ارس و وزارت امور خارجه ضروری است و هم‌افزایی فی‌مابین باید بیشتر شود.
وی با تاکید بر تقویت روابط سازمان منطقه آزاد ارس با کشورهای همسایه، اعلام کرد: وزارت امور خارجه همکاری لازم را برای پیگیری موارد مطروحه توسط مدیرعامل منطقه آزاد ارس خواهد داشت.
مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور در این دیدار بهبود امکانات مرزهای نوردوز و خداآفرین را بااهمیت خواند.
اتتهای پیام/
احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین/ ارتباط ارس با وزارت خارجه تقویت می‌شود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار