در گفتگو با روزنامه ایتالیایی،

امیر عبداللهیان: برای توقف جنگ اوکراین تلاش می‌کنیم

1401/04/22 - 16:23 - کد خبر: 68411 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا ضمن تاکید بر تلاش تهران برای متوقف شدن جنگ اوکراین، ادعای آمریکا در مورد تحویل صدها پهپاد از سوی ایران به روسیه را رد کرد.

به گزارش نصر، خبرگزاری تاس به نقل از مصاحبه امروز رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با این رسانه ایتالیایی نوشت که تهران از هر گامی که به تشدید درگیری ها در اوکراین بیانجامد، خودداری می‌کند.
حسین امیرعبداللهیان در این مصاحبه گفت: ما انواع گوناگونی از همکاری با روسیه داریم که حوزه دفاعی از جمله آنهاست. ما به هیچکدام از طرفین دخیل در مناقشه (اوکراین) کمک نمی‌کنیم چرا که مطمئنیم که این (جنگ) باید به پایان برسد. 
وی افزود: من فکر می‌کنم که مشکل جای دیگری است. برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا در حال ساخت سلاح و تلاش برای فروش تولیداتشان هستند. ما تلاش می‌کنیم تا از هر اقدامی که به تشدید اوضاع بینجامد، بپرهیزیم. 
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: روی توقف این جنگ کار می‌کنیم
«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اظهارات جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه، تصریح کرد: سابقه همکاری‌های میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حوزه برخی فناوری‌های نوین به پیش از آغاز جنگ در اوکراین بر می‌گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی در این ارتباط رخ نداده است.
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در آستانه سفر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به منطقه غرب آسیا اخیرا ادعا کرد که بر اساس اطلاعات آمریکا، ایران درحال آماده سازی برای ارسال پهپاد به روسیه جهت استفاده آنها در اوکراین است.وی همچنین مدعی شد تهران در حال آماده‌سازی برای آموزش روس ها جهت کار با این پهپادها است.
انتهای پیام/
امیر عبداللهیان: برای توقف جنگ اوکراین تلاش می‌کنیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار