معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت؛

۱۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی فرسوده نیازمند نوسازی است

1401/04/22 - 15:36 - کد خبر: 68401 نسخه چاپی

نصر: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۱۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی با عمر بیش از ۲۰ سال در ناوگان صنایع معدنی وجود دارد که نیازمند نوسازی و جایگزینی است.

به گزارش نصر، «رضا محتشمی‌پور» در گفت‌وگویی با بیان این مطلب افزود: بخشی از این ماشین‌آلات قابلیت بازسازی دارند، اما بقیه آنها باید از طریق واردات تامین شوند.
وی تاکید کرد: آزاد شدن واردات ماشین‌آلات معدنی فقط منحصر به ماشین‌آلاتی است که توانی برای ساخت داخل آنها وجود ندارد. معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ادامه‌داد: واردات ماشین آلات معدنی بدون سابقه ساخت در داخل کشور، بدون محدودیت آزاد شده است و به این ترتیب، چشم انداز خوبی در بخش تجهیزات صنعت معدن در آینده پیش‌بینی می‌شود.
محتشمی‌پور بیان داشت: در سایر ماشین‌آلاتی که توان ساخت داخل آنها وجود دارد، واردات انجام نخواهد شد. وی تصریح کرد: این مهم در بخشنامه اداره کل ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت نیز به روشنی آورده شده است. معاون وزیر صمت یادآور شد: سال گذشته واردات ماشین‌آلات معدنی با کندی همراه شده بود که بخشی از آن به دلیل تحریم‌ها بوده است.
انتهای پیام/
۱۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات معدنی فرسوده نیازمند نوسازی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار