معاون هماهنگی انتقال توانیر:

مصرف برق از ۶۶ هزار مگاوات عبور کرد؛ مردم صرفه‌جویی کنند

1401/04/22 - 14:58 - کد خبر: 68396 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی انتقال و تجارت خارجی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: مصرف برق تا این لحظه از ۶۶هزار مگاوات عبور کرد ضروری است مردم تا ساعت ۱۸ رعایت مصرف کنند.

به گزارش نصر، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، "محمد اله داد" افزود: روز گذشته مصرف برق رکورد تاریخی خود را شکست و به بیش از ۶۸ هزار مگاوات رسید.
وی ادامه داد: با وجود این میزان مصرف شبکه برق ایران با همراهی مردم در پایداری کامل قرارداشت و قطعی رخ نداد. معاون هماهنگی انتقال و تجارت خارجی توانیر گفت: هرچه مصرف برق در اثر گرمای هوا بیشتر شود چند راه برای گذشتن از این شرایط وجود دارد.
اله داد افزود: نخست آنکه با صرفه هزینه‌های سنگین نسبت به احداث نیروگاه‌های جدید اقدام کنیم تا این چند ساعت نیاز بیشتر برق را پاسخگو باشند و در مابقی ایام سال مورداستفاده قرار نگیرند.
معاون توانیر اضافه کرد: راه دوم آن است که همانند سال گذشته خاموشی‌هایی را اعمال کنیم تا این ساعت‌های پرمصرف مدیریت شود. وی خاطرنشان ساخت: راه سوم آن است که با همراهی مردم مدیریت مصرف اعمال شود تا بتوان قله‌های پیک مصرف را پشت سر گذاشت.
اله داد گفت: امسال مردم همراهی خوبی داشتند و نیاز است امروز این همراهی بیشتر شود تا بتوان به‌راحتی قله مصرف امروز را پشت سر گذاشت. معاون هماهنگی انتقال و تجارت خارجی توانیر گفت: به‌ازای هر کیلووات‌ساعت که برق تولید می‌شود ۹۰۰ کیلوگرم آلاینده وارد محیط زیست می‌شود؛ بنابراین مدیریت مصرف کمک به پاکی محیط زیست هم هست.
انتهای پیام/
مصرف برق از ۶۶ هزار مگاوات عبور کرد؛ مردم صرفه‌جویی کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار