سرلشکر باقری:

واقعیت دفاع مقدس را به خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم

1401/04/21 - 13:44 - کد خبر: 68275 نسخه چاپی

نصر: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما باید واقعیت دفاع مقدس را به خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم و این واقعیات برای اثبات حقانیت ملت مردم ایران کاملاً کفایت می‌کند.

به گزارش نصر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس، در تشریح فلسفه برگزاری این رویداد علمی گفت: حادثه دفاع مقدس در تاریخ ملت و کشور ایران فوق‌العاده مهم و بزرگ است تا جایی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک گنج یاد می‌کنند که تاکنون بخش اندکی از آن کشف و استخراج شده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه دفاع مقدس باعث سربلندی ملت ایران است خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند همان گونه که تاریخ جنگ‌های ایران و روسیه در منطقه قفقاز و سایر مناطق منجر به تحمیل معاهده‌های ترکمنچای و گلستان شد و برای نزدیک به دو قرن موجب سرافکندگی ملت ایران بود، حادثه دفاع مقدس بایستی برای دو قرن موجب سربلندی ملت ایران باشد.
وی افزود: ایشان همواره تاکید دارند در ابعاد گوناگون دفاع مقدس و کنکاش در مورد زوایای پنهان آن و بازنمایی آن به دور از تحریف و اغراق و پیرایه کار شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر عظمت و شفافیت واقعیت دفاع مقدس تصریح کرد: نباید در بیان واقعیات دچار اغراق و تحریف شویم. ما باید واقعیت دفاع مقدس را به خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم و این واقعیات برای اثبات حقانیت ملت مردم ایران کاملاً کفایت می‌کند.
باقری افزود: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه روایت‌های احساسی و خاطره‌ای از دفاع مقدس انجام شده است که اینها در جای خود برای حفظ و ارتقای روحیه ملی جوانان ما بسیار مهم و با ارزش است اما یکی از زوایای پنهانی که به آن کمتر پرداخته شده بررسی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر اینکه در زمان جنگ، موج‌های انسانی بر روی میدان مین رفتند و با تلفات فوق‌العاده بالا خطوط دفاعی دشمن می‌شکست گفت: بر خلاف آنچه که دشمنان تبلیغ می‌کنند در دفاع مقدس فکر و تدبیر، ابتکار و علم و دانش به کار گرفته شد و این باید تبیین شود.
وی افزود: روزی در جلسه‌ای مقام معظم رهبری فرمودند چرا در مورد نقش علم و فناوری در دفاع مقدس کار نشده است؟ و فرمودند شما باید بتوانید این موضوع را برای نسل امروز که بیشتر از قبل تحصیل کرده است تبیین کنید و در قالب کلاس‌های درس، در همایش‌ها و برنامه‌های مختلف که در موضوع دفاع مقدس انجام می‌شود به نقش و اهمیت بهره برداری از علم و دانش در دفاع مقدس پرداخته شود.
انتهای پیام/
 واقعیت دفاع مقدس را به خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار