رییس انجمن کفش تبریز تاکید کرد:

صنعت کیف و کفش، جایگزینی برای صنعت نفت

1401/04/21 - 12:16 - کد خبر: 68253 نسخه چاپی

نصر: رییس انجمن کفش تبریز گفت: با معرفی بهره‌وری و اشتغالزایی این صنعت به مسئولان و همچنین با استفاده تبصره و قانون های تصویبی دولت، می توان کیف و کفش چرم را جایگزین صنعت نفت کرد‌.

به گزارش نصر، "مهدی آقانژاد" در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه تخصصی صنعت کیف و کفش تبریز اظهار کرد: نمایشگاه دریچه ای رو به جهان و تکنولوژی است؛ نمایشگاه یک ارتباط‌ و تعامل با مدل های روز جهان است؛ ما سعی داریم در این نمایشگاه با انتقال دانش فنی و معرفی ماشین آلات و تکنولوژی های به‌روز از این صنعت حمایت کنیم.
وی با بیان اینکه صنعت چرم و کفش تبریز، یکی از پیشکسوت ترین صنعت استان است، اذعان کرد: باتوجه به اینکه نمایشگاه تبریز اولین نمایشگاه چرم و کفش در ایران است، هدف از برگزاری نمایشگاه نشان دهنده قدرت صنعت چرم و کفش استان است. اولین کارخانه چرم سازی در سال ۱۳۰۴ در تبریز تاسیس شده است.
وی با بیان اینکه کفش و چرم تبریز یک برند است، تصریح کرد: پتانسیلی که در آذربایجان شرقی و تبریز در زمینه تولید کفش و چرم وجود دارد، می توان از طریق اتحادیه، انجمن و رسانه ها با معرفی بهره وری و اشتغالزایی این صنعت به مسئولان و همچنین با استفاده تبصره و قانون های تصویبی دولت، می توان کیف و کفش چرم را جایگزین صنعت نفت کرد‌ و در نهایت از پتانسیل ها بهینه تر استفاده کرد. 
آقانژاد تاکید کرد: این صنعت با سرمایه بری کم‌ و‌ اشتغالزایی بیشتر است لذا می توانیم سه جفت کفش را معادل یک بشکه نفت صادر کنیم.
رییس انجمن کفش تبریز گفت: این صنعت به صورت سنتی از نسل های قدیم به نسل های جدید انتقال پیدا کرده است. طی ۸ سال زحمتی که اتحادیه کیف و کفش کشیده است، مقوله سنتی صنعت کیف و کفش چرم رابه صنعتی ماشینی تبدیل کرده است.
آقانژاد عنوان کرد: عوامل متعدد در این دو سال اخیر باعث شد این نمایشگاه برگزار نشود. امسال تصمیم گرفتیم با قدرت هرچه تمام این صنعت را از لحاظ کیفی و کمی ارتقا بدهیم.
انتهای پیام/
صنعت کیف و کفش، جایگزینی برای صنعت نفت نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار