با تصویب لایحه دولت در مجلس؛

اردبیل، مشگین‌شهر ، نمین و نیر به محدوده منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل اضافه شدند

1398/08/27 - 11:11 - کد خبر: 6817 نسخه چاپی

نصر: نماینده اردبیل، نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه دولت که در آن محدوده منطقه آزاد صنعتی، تجاری اردبیل شامل شهرستان‌های مشگین‌شهر، نمین، نیر و اردبیل نیز می‌شود، خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، صدیف بدری امروز در گفت و گویی افزود: در این لایحه همچنین محدوده منطقه آزاد در پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز و گرمی مغان محفوظ است.

به گفته وی، کلیات لایحه دولت که شامل توسعه محدوده برخی مناطق آزاد دیگر نیز بود، با ۶۵ درصد آرای نمایندگان تصویب شد.

طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل به همراه چند منطقه آزاد دیگر با ایراد شورای نگهبان همچنان در حال بررسی در مجلس بوده و هنوز  به مرحله اجرایی و قانونی نرسیده است. 

 بدری بیان‌کرد: منطقه آزاد تجاری، صنعتی به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه استان اردبیل مطرح بوده و با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌جانبه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تا تصویب قطعی این منطقه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری، صنعتی برای استان‌های مرزی و کمتر توسعه‌یافته به عنوان یک محرک قوی رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی این منطقه شاهد پیشرفت استان اردبیل باشیم.

استان اردبیل دارای ۳۸۰ کیلومتر مرز خشکی با جمهوری آذربایجان می‌باشد، طرح منطقه آزاد تجاری، صنعتی در مناطق مرزی استان در مجاورت جمهوری آذربایجان پیشنهاد و از سوی دولت مصوب شده است.

انتهای پیام/

اردبیل، مشگین‌شهر ، نمین و نیر به محدوده منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل اضافه شدند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار