سهمیه پارالمپیک توکیو؛

لغو برگزاری دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان به میزبانی ایران

1398/08/27 - 10:32 - کد خبر: 6814 نسخه چاپی

نصر: دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان که قرار بود به میزبانی ایران در مشهد برگزار شود، لغو شد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، هادی رضایی در گفت وگویی افزود: دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان که قرار بود آبان ماه به میزبانی ایران در مشهد برگزار شود، به دلیل استقبال ضعیف تیم‌های جهانی به اردیبهشت سال آینده موکول شد که متاسفانه در آن زمان نیز چون جام جهانی والیبال نشسته در چین برگزار می‌شود، احتمال برگزاری لیگ جهانی والیبال نشسته به میزبانی ایران وجود ندارد.

به هر صورت ما در حال نامه‌نگاری با سازمان جهانی والیبال نشسته هستیم تا ببینیم امکان برگزاری این رقابتها در سال ۲۰۲۱ وجود دارد یا خیر؟

وی همچنین در ارزیابی از عملکرد تیم پارادوومیدانی در مسابقات جهانی امارات گفت: انتظار ما کسب ۱۵ سهمیه در جهانی امارات بود که البته کسب ۱۲ سهمیه نیز راضی‌کننده بود. به هر صورت عملکرد دوومیدانی کاران در حد نسبی خوب بود و طبق پیش‌بینی کمیته ملی پارالمپیک حرکت کردند.

هرچند هنوز دوومیدانی کاران برای کسب سهمیه فرصت دارند و ما امیدواریم در تورنمنت امارات که اسفندماه برگزار می‌شود به سهمیه‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: البته کسب سهمیه دغدغه ما نیست چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک بر مبنای مدال‌آوری است، سعی خواهیم کرد تنها کسانی را اعزام کنیم که شانس بالایی برای کسب مدال دارند. حتی اگر سهمیه کسب کرده باشند.

وی از کسب ۵۸ سهمیه پارالمپیک توکیو توسط ورزشکاران ایران خبر داد و اظهار کرد: پیش‌بینی ما کسب ۱۰۳ سهمیه پارالمپیک توسط ورزشکاران است که تا به امروز موفق به کسب ۵۸ سهمیه در رشته‌های فوتبال نابینایان، والیبال نشسته مردان، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان، جودو و تکواندو شدیم.

البته بحث اصلی ما کسب سهمیه نیست و امکان دارد تعداد سهمیه‌ها از سهمیه‌های پیش‌بینی شده بیشتر یا کمتر شود، هدف اعزام کاروان کیفی و مدال آور به پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در پایان درباره وضعیت مربیان پاراتیروکمان برای هدایت این تیم در بازی‌های پارالمپیک توکیو گفت: هنوز تکلیف مربیان تعیین شده از سوی فدراسیون تیروکمان برای هدایت کمانداران پارالمپیکی مشخص نیست و امروز طی نشستی که با مسوولین فدراسیون تیروکمان داریم صلاحیت مربیان معرفی شده براساس آیین نامه و اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک بررسی و نظر نهایی را در خصوص این دو مربی اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

لغو برگزاری دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مردان به میزبانی ایران نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار