وزیر علوم:

شاهد تغییرات اقلیمی فرهنگی در کشور هستیم

1401/04/20 - 09:15 - کد خبر: 68104 نسخه چاپی

نصر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امروزه شاهد تغییرات اقلیمی در کشور هستیم، همانگونه که اقلیم طبیعی تغییر کرده، بواسطه‌ی پیشرفت فناوری‌ اطلاعات، فضای دیجیتال و مجازی فرهنگ کشور و همه‌ی دنیا درحال تغییر است؛ بنابراین باید توجه کرد، به‌عنوان فرد تحصیل کرده که عمر خود را صرف علم و دانش می‌کند، اقلیم فرهنگی کشور را مطابق میل خود رقم بزنیم.

به گزارش نصر، محمدعلی زلفی گل روز یکشنبه، ۱۹ تیر ماه، در آیین افتتاحیه پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور که در دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه بدون دانشجو مانند کالبد بدون روح است و خدا را شاکریم که امروز اولین رویداد فرهنگی و ورزشی را در تبریز برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: به یمن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در بدو این پیروزی، تعداد کل دانشجویان کشور ۱۷۰ هزار نفر بود که به لطف خداوند هم اکنون سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو داریم که اکثر کرسی‌های دانشگاهی را دختران ایران کسب می‌کنند و در بسیاری از رقابت‌های علمی دختران و زنان ما پرچمدار و علمدار هستند.
وی افزود: به لطف عزیزانی که جان خود را فدای کشور کرده و از میدان و نظام ما دفاع کردند، رقابت‌های علمی در رشته‌های مختلف برای زنان و مردان کاملاً عادلانه برگزار شده و شرایطی بوجود آمده است که دختران ما در هر رشته‌ای که علاقه دارند، می‌توانند تحصیل کنند و هر ورزشی را ادامه دهند که این نعمت بزرگی است و باید قدر آن را دانست.
زلفی گل خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید انجام داد، گنجاندن ورزش در سبد خانوارها است و در برنامه‌های آموزش عالی کشور نیز ورزش جایگاه خاصی باید داشته باشد که با این نگاه، به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی ارزش بیشتری قائل هستیم و باید برای اوقات فراغت دانشجویان برنامه داشته باشیم که یکی از این برنامه‌ها، ورزش است.
وی یادآور شد: وزارت علوم برنامه‌ریزی کرده و از تمام ظرفیت وزارت و دانشگاه‌ها به استفاده می‌کند تا از این فرصت به خوبی بهره‌مند شود و زمانی را برای ورزش دانشجویان اختصاص دهد چراکه عقل سالم در بدن سالم است.
به گزارش ایسنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در پایان تاکید کرد: برای اینکه فکر آسوده داشته و احساس  و عمل سالمی  هم داشته باشیم، باید بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهیم که امیدوارم باتوجه ویژه دانشگاه‌ها شاهد برگزاری رقابت‌های ورزشی متنوعی در فصول مختلف باشیم.
انتهای پیام/
شاهد تغییرات اقلیمی فرهنگی در کشور هستیم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار