معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری:

ساماندهی ورودی‌های شهر تبریز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد

1401/04/19 - 13:25 - کد خبر: 68086 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهردار تبریز با تاکید بر اینکه ساماندهی ورودی شهر تبریز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: ۳۰ کیلومتری شهر به عنوان ورودی شهر محسوب می‌شود که مناسب سازی مبادی ورودی شهر تبریز و رسیدگی به وضعیت بصری، نیازمند همکاری راهداری در این زمینه است.

به گزارش نصر، مصوبات نخستین قرار خدمت شهرداری منطقه ۷ که در زمینه‌های مختلف حریم‌ها در محدوده پتروشیمی، آلایندگی صنایع بزرگ همچون پتروشیمی، ساخت و سازهای غیرمجاز، امتداد خیابان شهید صمدی و بار ترافیکی در این مسیر به دلیل اجرا نشدن رمپ و لوپ در این مسیر، مدیریت آب‌های سطحی در مسیر جاده سهند بود که در جلسه‌ای با حضور مهدی یوسفی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تبریز، شهردار و معاونان و مدیران منطقه روند پیگیری و زمینه‌های ایجاد شده برای تحقق آنها مورد بررسی قرار گرفت.
مهدی یوسفی در این جلسه مدیریت دوگانه را آفت مدریت شهری دانست که در مدیریت شهری و تعامل بین سازمانی با آن مواجه هستیم.
در بخش دیگری از این جلسه شهردار منطقه ۷ به اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق مصوبات نخستین قرار خدمت و زمینه‌های ایجاد شده برای عملیاتی کردن این مصوبات اشاره کرد.
محمد رشتبری پیشگیری ساخت و سازهای غیر مجاز را یکی از اقدامات موثر صورت گرفته در این مدت عنوان کرد و گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز با نظارت‌های مستمر در مسیرهای آخماقیه و سوکلار به حداقل ترین میزان ممکن رسیده است و با اقدامات پیشگیرانه با این اقدام مقابله شده است.
وی همچنین بدنه سازی دیزل آباد را در مرحله انجام مطالعات اولیه عنوان کرد که برای طراحی و قرارداد آماده سازی می‌شود.
در ادامه این جلسه بر پیگیری مکاتبات با اداره راهداری و راه و شهرسازی و به نتیجه رساندن آنها در راستای اجرای رمپ و لوپ اتوبان شهید کسایی و پیگیری موضوع آلایندگی پالایشگاه و پتروشیمی و موضوع حریم‌ها تاکید شد.
انتهای پیام/
ساماندهی ورودی‌های شهر تبریز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار