خبر/

کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا

1401/04/18 - 23:14 - کد خبر: 68080 نسخه چاپی

نصر: نمایندگان کشورمان در پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا به ۳ مدال طلا و ۱ مدال نقره دست یافتند.

به گزارش نصر، مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا امروز در شهر منامه بحرین برگزار شد. که در پایان حسین محمدآقای در وزن 70 کیلوگرم، سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و رضا مومنی در وزن 57 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل  خطیب الآنی از عراق با نتیجه 12 بر دو پیروز شد و دردور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر ولادیسلاو نکاندروف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. مومنی در این مقابل مری بازاربایف از قزاقستان مغلوب و صاحب مدال نقره شد.
در وزن 65 کیلوگرم ، محمدعلی  عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه هفت بر یک کشتی را مقابل امیدجان جلال اف از ازبکستان واگذار کرد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، عموزاد از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 70 کیلوگرم حسین محمدآقایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 14 بر 6 از سد ژاسولان بخولتانوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر هشت ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. محمدآقایی در دیدار پایانی با نتیجه 15 بر هفت مولایم یاداو از هند را از پیش رو برداشت به مدال طلا دست یافت.
در وزن 79 کیلوگرم سبحان یاری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر جئونگ اوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر دو از سد یلنور شیلدبای از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. یاری در این دیدار با نتیجه چهار بر یک مقابل سوبارو تاکاهارا از ژاپن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 97 کیلوگرم که با حضور هفت کشتی گیر و در دو گروه چهار و سهتیمی و به صورت دوره ای برگزار شد، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل نوربولات آدیل اولو از قرقیزستان پیروز شد. وی در دور دوم مقابل آشیش از هند با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه 12 بر دو مقابل زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه 10 بر صفر آشیش از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 18:30 امروز برگزار می شود.
انتهای پیام/
کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار