امام جمعه تبریز:

حج تمتع ترکیبی از عنصر سیاسی و معنوی است

1401/04/17 - 15:48 - کد خبر: 67945 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر وحدت مسلمانان در انجام فریضه حج، اظهار کرد: حج تمتع ترکیبی از عنصر سیاسی و معنوی بوده و دین اسلام این آیین پرشکوه از سیاست و معنویت را تبلیغ می‌کند.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به پیام مهم امروز رهبر معظم انقلاب به حجاج بیت الحرام، گفت: مضمون این پیام این بود که غرب مستکبر در منطقه‌ حساس ما و در همه‌ جهان روز به‌ روز ضعیف‌تر شده است و ما نباید یک لحظه هم از دشمن غافل بمانیم و  با امید و اعتماد به نفس برای ساختن آینده تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه قطر برنامه ریزی هایی انجام داده تا نقش خود را در منطقه پیدا کند و آبروریزی و تضعیف شدن جایگاه خودش در دوران ترامپ را برگرداند، گفت: بعد از سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی به ایران، توافق شد تا مذاکرات متوقف شده در وین پس از سه ماه وقفه دوباره از سرگرفته شود و مکان این مذاکرات از وین به دوحه تغییر یافت.
وی با بیان اینکه بین قطر و عربستان از دیرباز نوعی رقابت وجود دارد، اظهار داشت: در زمان کنونی که عربستان روابط خوبی با ایران ندارد بهترین زمان برای نقش آفرینی قطر است و دوحه تلاش می کند با اتخاذ دیپلماسی مذاکره و میزبانی مذاکرات رفع تحریم ها به اهداف خود برسد.
خطیب نماز جمعه تبریز گفت: قطر می خواهد به این وسیله جایگاه تضعیف شده خود در زمان «ترامپ» را بازگرداند و در راستای منافع منطقه ای خود به دنبال ایجاد فضایی توام با آرامش، امنیت و ثبات در منطقه است و تحقق چنین هدفی بر جایگاه دوحه در منطقه تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
وی با اشاره به شکست‌های سریالی رژیم صهیونیستی در عرصه سایبری، یادآوری کرد: بدون تردید تقابل محور مقاومت و صهیونیست‌ها در همه زمینه ها جریان دارد؛ از جنگ لفظی مقامات گرفته تا اختلال در تاسیسات هسته ای و این تقابل به وضوح قابل مشاهده است و بیشتر در حوزه سایبری دیده می‌شود.
امام جمعه تبریز با اشاره به ادعای رییس دایره سایبری رژیم صهیونیستی مبنی اینکه سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ حمله سایبری مختلف جبهه مقامت را خنثی کرده است، گفت: محور مقاومت سال‌هاست که در مقابل رژیم صهیونیستی به سطح قابل توجهی از بازدارندگی نظامی دست یافته است و بازدارندگی در عرصه سایبری نیز می تواند هزینه های تل‌آویو را بالا ببرد.
حجت الاسلام آل هاشم، با بیان اینکه یک گروه هکری به نام عصای موسی بارها به دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و اطلاعات زیادی کسب کرده است، افزود: این گروه با آسیب رساندن به بخش های مالی و زیربنایی این رژیم موجب نگرانی هایی برای این رژیم شده است.
وی با اشاره به به سخنان رهبر معظم انقلاب که رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت، اظهار داشت: هر سال که می گذرد رژیم پوشالی صهیونیستی ضعیف‌ و روز به روز ضعیف تر خواهد شد.
انتهای پیام/
حج تمتع ترکیبی از عنصر سیاسی و معنوی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار