در آیین تجلیل از استادان و دانشجویان نمونه کشور صورت گرفت/

تجلیل از دانشجوی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

1401/04/16 - 13:22 - کد خبر: 67886 نسخه چاپی

نصر: از معصومه کریمی دانشجوی دکتری نمونه کشور از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در آیین تجلیل از استادان و دانشجویان نمونه کشور تجلیل شد.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر روز دوشنبه 13 تیر 1401 در آیین تجلیل از استادان و دانشجویان نمونه کشوری گفت: خدا را شاکریم که تحت هدایت‌های رهبری علم‌دوست هستیم که همواره مشوق فرهیختگان و نخبگان کشور بوده و پیشرفت‌هایی که در این سالها شاهد آن بودیم حاصل حمایت‌ها و تشویق‌های ایشان بوده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه اساتید و دانشجویان گام‌های بسیار خوبی در حوزه پیشرفت علم برداشته‌اند، افزود: ما همچنان نیازمند گام‌های موثر در ۱- حوزه تحقیق و پژوهش ۲- حوزه تعلیم و تربیت و ۳- خدمات علمی هستیم.
رئیسی توسعه و پیشرفت را از ضروریات امروز کشور دانست و افزود: امروز وظیفه دولت این است که امر مهم پیشرفت را در کنار اجرای عدالت دنبال کند و اولویتی که در این زمینه برای دولت تعریف کرده‌ایم ایجاد تحول است.


 
رئیس جمهور در ادامه تحول شناختی، تحول در فرایندها و تحول نهادی را سه اصل اساسی در ایجاد تحول در کشور عنوان کرد و افزود: اگر توسعه و تحول در کشور بر پایه علم نباشد نامش سلیقه است که قطعاً پایدار نیست، اما وقتی کار بر پایه علم و دانش بنا شد و دانایی را ضمیمه توانایی کردیم تحول و توسعه واقعی اتفاق خواهد افتاد.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه ما وظیفه داریم در کشور کارها را دانش‌پایه و دانش‌بنیان پیش ببریم، افزود: خوشحالیم که دانشگاههای کشور به این ضرورت اجتناب‌ناپذیر رسیده‌اند که علم را باید در همه مسائل کشور ضمیمه کنند.
رئیسی در ادامه مسأله‌محوری در دانشگاهها را مقدمه‌ای برای برون‌رفت کشور از مشکلات دانست و افزود: ما عمیقاً اعتقاد داریم که دانشگاه‌ها اتاق فکر دولت هستند و همواره بر استفاده از ظرفیت دانشگاهها در پیشبرد امور کشور تاکید داشته‌ایم.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به رواج مفهوم غلط از روشنفکری در جامعه، تصریح کرد: روشنفکر واقعی کسی است که جامعه و نیاز آن را به خوبی بشناسد و در جایگاه یک رصدکننده جامعه را به سمت هدف و مقصد هدایت کند و خودش هم در این میدان حاضر باشد و ایفای نقش کند. 
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به رواج مفهوم غلط از روشنفکری در جامعه، تصریح کرد: روشنفکر واقعی کسی است که جامعه و نیاز آن را به خوبی بشناسد و در جایگاه یک رصدکننده جامعه را به سمت هدف و مقصد هدایت کند و خودش هم در این میدان حاضر باشد و ایفای نقش کند. 
در این مراسم با حضور رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ۳۶ استاد و ۱۸ دانشجوی نمونه کشوری، از جمله خانم معصومه کریمی دانشجوی رشته برق - قدرت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان یکی از برگزیدگان بیست و نهمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه سال 1400با اهداء لوح یادبود تجلیل شد.
گفتنی است وی دارای چندین عنوان برتر علمی فرهنگی در عرصه های ملی و استانی و همچنین عضو انجمن انرژی ایران و سردبیر فصلنامه این انجمن است که با کسب امتیازات لازم توانست عنوان دانشجوی نمونه کشوری را در  بیست و نهمین دوره جشنواره نمونه سال 1400 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخود اختصاص دهد.
انتهای پیام/
تجلیل از دانشجوی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار