مصطفی صفاری؛

بروزسانی قانون آرامش در بازار سرمایه را به همراه دارد

1401/04/16 - 12:03 - کد خبر: 67866 نسخه چاپی

نصر: کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: اکنون افشای اطلاعات نهانی به سبب اقدامات سازمان بورس بسیار کمتر از چندسال اخیر شده، در همین راستا امید می‌رود با بروزرسانی قوانین شاهد بهبود شرایط بازارسرمایه باشیم.

به گزارش نصر، مصطفی صفاری در گفت و گویی، در مورد تاثیرات سوءاستفاده از اطلاعات نهانی و سيگنال فروشی بر بدنه بازارسهام، اظهار داشت: کانال‌های بورسی غیر مجاز اغلب دانشی در خصوص روند معاملاتی بازار سهام ندارند و با سیگنال‌ دهی‌های نادرست جو بازار را متشنج کرده و سبب زیان سهامداران می‌شوند، که با بروزرسانی قانون توسط مجلس، سازمان بورس میتواند قاطعانه تر با آنها برخورد کند.
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با بیان اینکه مطابق مصوبه ناشران، ذینفعانی که به اطلاعات نهانی دسترسی دارند مشخص هستند به همین خاطر کوچک ترین اقدام از سوی این اشخاص شفاف است اضافه کرد: در حال حاضر باتوجه به اقدامات و پیگیری‌های سازمان بورس اطلاعات مندرج شرکت‌ها در سامانه کدال بروز است اگر شرکت سهامی صورت مالی سه ماه خود را در سامانه کدال بارگذاری کند تمامی اشخاص می‌توانند به صورت برخط آن را مشاهده کنند.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: گاهی در بازارسرمایه شفافیت جایگزین نقدشوندگی می‌شود در حالی که سازمان می‌بایست با اجرای برخی اقدامات تعادل را بین این دو امر برقرار کند زیرا اگر موارد مذکور رعایت شوند به طور قطع سیگنال‌دهی ها کاهش می‌يابد.
مصطفی صفاری تاکید کرد: اگر پديده سيگنال فروشی و معاملات الگوریتمی از سوی نهادهای ناظر کنترل نشود به طور حتم شاهد کاهش اعتماد سهامداران کاهش عمق بازار خواهیم بود.
انتهای پیام/
بروزسانی قانون آرامش در بازار سرمایه را به همراه دارد آژانس خبری تحلیلی شهر بورس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار