خبر/

۱۲ هزار میلیاردریال برای طرح‌های وزارت نیرو در خداآفرین

1401/04/14 - 10:01 - کد خبر: 67616 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۱۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام وزارت نیرو در خداآفرین خبر داد.

به گزارش نصر، کلامی در بازدید از این طرح‌ها افزود: سد قیزقلعه‌سی، کانال انتقال آب سد خداآفرین، پمپاژهای ابراهیم‌سَمیع و کَلاله از جمله مهم‌ترین طرح‌های نیمه‌تمام این شهرستان است که اعتبارات آنها از محل سفرهای استانی رئیس جمهور در دو سال تخصیص می‌یابد.
وی نبود زیرساختهای مناسب حمل و نقل جاده‌ای را یکی از موانع توسعه خداآفرین دانست و گفت: این شهرستان ظرفیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی آذربایجان‌شرقی را دارد و چون هدف اصلی سفر استانی رئیس جمهور تنها تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بود به همین دلیل از این محل برای طرح‌های ایجادی ردیف اعتباری منظور نشد اما اعتبار لازم برای توسعه خداآفرین به‌ویژه برای ساخت جاده دسترسی مناسب جهت اتصال خداآفرین به مرکز استان از محل بودجه سنواتی تامین خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارآذربایجان شرقی، هم‌چنین با اشاره به سفر اواخر سال ۱۴۰۰ استاندار به خداآفرین، گفت: تجهیز مرکز جامع سلامت شهری خمارلو، شبانه‌روزی کردن مراکز جامع سلامت لاریجان و عاشقلو از جمله مصوبات این سفر بود که به طور کامل اجرا شده است.
وی ادامه داد: تجهیز ۱۸ روستای خداآفرین به اینترنت همراه، علاج‌بخشی رانش زمین در خمارلو و تکمیل تاسیسات فاضلاب این شهر از مصوبات بر جای مانده‌ی این سفر است که پیگیری‌های لازم برای اجرای آنها تا پایان امسال انجام خواهد شد.
انتهای پیام/
۱۲ هزار میلیاردریال برای طرح‌های وزارت نیرو در خداآفرین نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار