خبر/

برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در قزاقستان با حضور فعالان اقتصادی دو کشور

1401/04/13 - 15:48 - کد خبر: 67563 نسخه چاپی

نصر: نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر آلماتی جمهوری قزاقستان توسط مجید صابر سفیر ایران در این کشور و رییس اتاق بازرگانی بین المللی قزاقستان و با حضور مقامات از جمله استانداری، شهرداری، دیپلمات‌های مقیم، بازرگانان و فعالان اقتصادی و ... افتتاح شد.

به گزارش نصر، این نمایشگاه  با حضور  بیش از ۱۰۵ بازرگان و فعال اقتصادی ایران در قالب ۶۷ شرکت در زمینه‌های مختلف: ماشین آلات صنعتی و معدن، ترابری و پشتیبانی،  تجهیزات برقی، کابل و سیم، مخابرات، آب و فاضلاب، ساختمانی، خدمات فنی - مهندسی، کشاورزی، دام و طیور، سرمایه‌گذاری، تجهیزات بیمارستانی، منسوجات، مواد غذایی، شوینده ، رنگ، پتروشیمی، لوازم آشپزخانه، پلاستیک، صنایع دستی، دارو، خشکبار ، بهداشتی و ... در حال برگزاری است.  
لازم به ذکر است نمایشگاه فوق برای سه روز و از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ (۲ تا ۴ جولای ۲۰۲۲)  از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰ برنامه‌ریزی‌شده است.  
در حاشیه نمایشگاه ملاقات دوجانبه جداگانه بین مقامات ایرانی و مقامات محل و بازرگان و فعالان تجاری نیز صورت پذیرفت. گفتنی است این نمایشگاه با استقبال بسیار خوب از طرف فعالان تجاری و بازرگانان قزاقستان و عموم مردم مواجه شده است.
این نمایشگاه بلافاصله پس از سفر ۲۹ خرداد رییس جمهور قزاقستان به تهران برگزار شده و عزم و اراده سیاسی ایران برای بسط هرچه بیشتر مناسبات دو کشور را نشان می دهد.
انتهای پیام/
برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در قزاقستان با حضور فعالان اقتصادی دو کشور خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار