امیرعبداللهیان:

بمباران شیمیایی سردشت اوج وقاحت رژیم صدام علیه ایران بود

1401/04/13 - 11:24 - کد خبر: 67508 نسخه چاپی

نصر: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در توییتی با گرامیداشت روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک تاکید کرد که بمباران شیمیایی سردشت، اوج وقاحت رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه کشورمان بود.

به گزارش نصر، امیرعبداللهیان در این توییت نوشت: بمباران شیمیایی سردشت، اوج وقاحت رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه کشورمان بود.
وی تصریح کرد: سکوت و همدستی مدعیان حقوق بشر در این جنایت وحشیانه و مغایر با حقوق بین الملل، هرگز از خاطر ملت بزرگ ایران فراموش نخواهد شد.
وزیر امور خارجه در پایان روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک را گرامی داشت.
رژیم بعث عراق در هفتم تیر ۱۳۶۶ با استفاده از بمب‌های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه ۱۱۹ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.
بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات منفی بسیاری به وجود آورد و این شهر اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته ای هیروشیما نامیده شده است.
این شهرستان با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده و ۸۵۶ شهید و بیش از چهار هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/
بمباران شیمیایی سردشت اوج وقاحت رژیم صدام علیه ایران بود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار