مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور:

آب آشامیدنی کشور عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است

1401/04/12 - 18:13 - کد خبر: 67462 نسخه چاپی

نصر: جعفری گفت: آب آشامیدنی شبکه(لوله کشی) سراسر کشور در مناطق مختلف سالم است و مشکل بهداشتی ندارد و عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است.

به گزارش نصر، اتابک جعفری گفت: نفرات کمی  در شهر‌های مرزی ما و در همسایگی با عراق به بیماری وبا مبتلا شدند و در این ارتباط با همکاری مراکز بهداشت موضوع سلامت آب مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور می‌گوید:در هیچ یک از نقاط کشور حتی در آن ناحیه که ابتلا به این بیماری گزارش شد، آب آشامیدنی مشکلی نداشت و تنها مسافرانی که از سمت عراق به داخل مرز وارد شدند بیماری را با خود آوردند.
وبا یک بیماری اسهالی واگیردار و خاص انسان است که توسط نوعی باکتری بنام ویبریوکلرا ایجاد می‌شود این بیماری در صورت عدم پیشگیری و درمان به موقع و مناسب، بسیار کشنده است.
از علائم بالینی و خصوصیات بالینی بیمار مبتلا به وبا می‌توان به اسهال آبکی حجیم و سریع السیر و جهنده، با دفعات اجابت مزاج غیرقابل شمارش و بسیار زیاد، اسهال بدون تب و بدون دل درد و پیچ شکم، استفراغ بدون حالت تهوع قبلی، گرفتگی (اسپاسم) و درد عضلات پشت ساق پا، عطش و تشنگی فراوان و کم شدن یا قطع ادرار اشاره کرد.
انتهای پیام/
 آب آشامیدنی کشور عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار