معاون وزیر صمت تاکید کرد:

لزوم ساخت پارک علم و فناوری تخصصی خودرو در کشور

1401/04/12 - 16:20 - کد خبر: 67447 نسخه چاپی

نصر: معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: به‌منظور افزایش عملکرد تولیدکنندگان و نگاه به آینده، ایجاد پارک علم و فناوری لازم است.

به گزارش نصر، منوچهر منطقی در جلسه امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین وزارت صمت (معاونت صنایع حمل‌ونقل)، وزارت عتف (معاونت فناوری و نوآوری) و گروه صنعتی ایران خودرو افزود: استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، پاسخ به نیازهای فناورانه ایران‌خودرو و ایجاد پارک علم و فناوری تخصصی خودرو از اهداف این تفاهم‌نامه بوده است.
وی ادامه‌داد: باید بتوانیم با ایجاد بسترهای دانشی و فناوری لازم، سازنده را از وجود فناوری بومی برای ساخت آن قطعه مطمئن کنیم، بنابراین به‌منظور افزایش عملکرد تولیدکنندگان و نگاه به آینده، ایجاد پارک علم و فناوری لازم است.
معاون وزیر صمت با بیان اینکه تدوین سیاست‌های صنعتی کشور به‌ویژه در موضوع حمل‌ونقل یکی از اقدامات وزارت صمت است، خاطرنشان‌کرد: سیاست‌گذاری ما در حوزه صنعت حمل‌ونقل بر مبنای دانش‌بنیان بودن است، بنابراین باید بتوانیم از همه ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها استفاده کنیم و تفاهم‌نامه امروز نیز براساس همین سیاست به امضا رسیده است.
منطقی تصریح‌کرد: تمایل اندک سازندگان به ساخت قطعات با فناوری بالا یکی از گلوگاه‌های اصلی در برنامه‌ریزی تولید است.
انتهای پیام/
 
لزوم ساخت پارک علم و فناوری تخصصی خودرو در کشور خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار