سخنگوی صنعت آب:

مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند/ آب ۹ مشترک تا چند ساعت قطع شد

1401/04/12 - 16:16 - کد خبر: 67443 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه برای مشترکان بد مصرف آب پیامک هشدار قطع دریافت می‌کنند، گفت: آب ۹ مشترک بد مصرف در تهران تا چند ساعت قطع شد و این امر سبب شد برخی از آنها برای اصلاح مصرف اقدام کردند.

به گزارش نصر، "فیروز قاسم‌زاده" روز یکشنبه در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برای مشترکان بد مصرف پیامک اصلاح روند مصرف ارسال شده بود که برخی توجه نکردند؛ بنابراین آب آنها تا چند ساعت قطع شد.
وی ادامه داد: تعدادی از این مشترکان به هشدارها توجه کرده و برای اصلاح مصرف اقدام کردند.
سخنگوی صنعت آب در باره اثرگذاری جرایم بر روند مصرف بد مصرف‌ها گفت: این جریمه‌ها بر اساس قانون است. بنابراین ممکن است جریمه مطابق درآمد مشترکان نباشد و برای این امر بحث قطع آب در نظر گرفته شده است.
قاسم‌زاده ادامه داد: اما علاقه‌ای برای قطع نیست، زیرا آنها هم شهروندان هستند و باید آب مصرفی و مورد نیاز آنها را تامین کرد.
وی خاطرنشان کرد: امید است با اقدام‌هایی که در نظر گرفته شده این مشترکان نسبت به رعایت الگوی مصرف دقت بیشتری داشته باشند.
سخنگوی صنعت آب گفت: برای مشترکان بد مصرف در سایر کلان‌شهرها پیامک یا ارسال شده و یا در حال ارسال است که امید است رعایت کنند و نیازی به قطع نباشد.
قاسم‌زاده از تدوین طرح سازگاری با کم‌آبی به‌عنوان راهکاری برای مقابله با تغییرات اقلیمی خبر داد و خاطرنشان ساخت: برنامه‌های این طرح تدوین و به استان‌ها ابلاغ شده است.
وی تاکید کرد: تلاش می‌شود با اجرای این طرح ۱۵ میلیارد مترمکعب از مصارف بخش کشاورزی به‌عنوان پرمصرف‌ترین بخش در طول برنامه کاسته شود.
برنامه قطع آب نداشته‌ایم/ راه‌اندازی سازمانی برای بارورسازی ابرها
سخنگوی صنعت آب از راه‌اندازی سازمانی در وزارت نیرو برای بحث بارورسازی ابرها خبر داد و گفت: سازمان توسعه و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین آب‌های جوی تشکیل شده و محل آن نیز در وزارت نیرو است.
وی ادامه داد: ساختار سازمانی آن به سازمان برنامه فرستاده شده تا مصوب شود.
سخنگوی صنعت آب اعلام کرد: تاکنون برنامه‌ای برای قطع آب نداشته‌ایم و فعلاً نداریم.
انتهای پیام/
مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند/ آب ۹ مشترک تا چند ساعت قطع شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار