مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد؛

خرید ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد از تولیدکنندگان

1401/04/12 - 15:54 - کد خبر: 67441 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: در پی دستور وزیر جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تاکنون بیش از ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد از تولیدکنندگان خریداری شد.

به گزارش نصر، محسن سلامی روز یکشنبه در گفت‌وگو با، درباره میزان خرید حمایتی گوشت مرغ و تخم مرغ افزود: از این میزان خرید حمایتی بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ و حدود ۲۵۰۰ تن تخم‌مرغ مازاد از واحدهای تولیدی داخلی خریداری و ذخیره‌سازی شده تا در صورت نیاز برای تنظیم بازار عرضه شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ذخایر مطمئن گوشت مرغ و تخم‌مرغ در کشور خبر داد و تصریح کرد: تعیین نرخ  خرید حمایتی گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد توسط کمیته‌های استانی با توجه به شرایط هر استان انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: خریدهای حمایتی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است که با خرید حمایتی و ذخیره‌سازی محصول را در صورت نیاز و با دستور و ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی برای متعادل سازی به بازار تزریق شود.
طبق آمار وزارت  جهاد کشاورزی اکنون سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ و بیش از یک میلیون تن تخم‌مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه می‌شود.
انتهای پیام/
خرید ۳۷ هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد از تولیدکنندگان خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار