افزایش موفقیت در درمان ناباروری باطب ایرانی

1401/04/12 - 12:32 - کد خبر: 67401 نسخه چاپی

نصر: رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت گفت: استفاده از طب ایرانی در پیشگیری، شناسایی و درمان ناباروری سبب کاهش هزینه‌های درمان می شود.

به گزارش نصر، جباری با اشاره به این‌که بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ زوج نابارور در کشور داریم، از بالا بودن آمار ناباروری در کشور ابراز تأسف کرد و گفت: بسیاری از افراد مبتلا به ناباروری نیازی به اقدامات گران‌قیمت برای درمان ندارند و با اقدامات درمانی ساده مشکل ناباروری آن‌ها درمان می‌شود.
وی افزود: یکی از محور‌هایی که در جوانی جمعیت نقش اساسی دارد، سلامت است و در این محور سبک زندگی نقش ویژه و مهمی دارد.
رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: تدابیر طب ایرانی در حفظ و ارتقاء سلامت نقش بسیار مهمی دارد و اگر از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنیم، در بحث پیشگیری، شناسایی و درمان بیماری‌ها به‌خصوص ناباروری بسیار مؤثر است.
وی ادامه داد: تحقیقات متعدد ثابت کرده است که طب ایرانی می‌تواند میزان موفقیت درمان‌های ناباروری را افزایش دهد بنابراین ما می‌توانیم در مسیر درمان ناباروری کنار طب مدرن از روش‌های طب ایرانی نیز بهره ببریم.
جباری خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های طب ایرانی در درمان ناباروری در قانون هم دیده شده است به‌ویژه در مراکز درمان ناباروری در سطح ۲، کل دانشگاه‌ها ملزم شده‌اند کنار متخصصین طب رایج از متخصصین طب ایرانی هم در درمان استفاده کنند تا ان‌شاءالله به‌زودی شاهد کاهش آمار ناباروری در کشور باشیم.
انتهای پیام/
افزایش موفقیت در درمان ناباروری باطب ایرانی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار