رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبر داد:

کشف باندهای مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری در آذربایجان غربی

1401/04/11 - 13:03 - کد خبر: 67289 نسخه چاپی

نصر: رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از کشف باندهای مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری در دو شهرستان استان خبر داد.

به گزارش نصر، ناصرعتباتی گفت: حسب اعلام دادستانهای این شهرستان ها با گزارش واصله از اداره اطلاعات مبنی بر وجود باندهای مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری در دو حوزه قضایی استان با دستور قضایی اقدامات شناسایی انجام و طی عملیات های جداگانه ای اعضای این باندها دستگیر شدند.
عتباتی ادامه داد: این باندها بصورت سازمان یافته در راستای تقلب در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، ضمن عقد قرارداد با داوطلبین کنکور و تجهیز داوطلبان به تجهیزات فنی و استخدام افرادی بعنوان کلیدزن، در صدد بودند زمینه ورود افراد فاقد صلاحیت  به دانشگاه های کشور را در رشته های پر طرفدار فراهم نمایند که با این اقدام قضایی و اطلاعاتی دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری استان افزود: متهمین دستگیر شده ضمن قبول اتهامات وارده مطالبی را در خصوص نحوه فعالیت شبکه مجرمانه ارائه نموده و پرونده جهت رسیدگی و تحقیقات تکمیلی و همچنین شناسایی سایر عوامل و همدستان به مراجع قضایی ارجاع و متهمین با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شدند.
انتهای پیام/
کشف باندهای مجرمین تقلب و افشای سوالات آزمون سراسری در آذربایجان غربی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار