مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

ماشین‎ آلات سه استان شمالغرب کشور برای آواربرداری به میانه و سراب می ‎آیند

1398/08/26 - 13:13 - کد خبر: 6728 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: ماشین‎آلات سه استان شمالغرب کشور شامل شهرهای اردبیل، ارومیه و زنجان برای آواربرداری به میانه و سراب می‎آیند.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد باقر هنربر در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماشین آلات عصر امروز یا صبح فردا می‌رسند و تجهیزات ارومیه و اردبیل به سراب و تجهیزات زنجان به میانه ارسال می†شوند.

وی گفت: رایزنی‌هایی در خصوص تسریع روند آواربرداری با مسئولان استانی و کشوری بنیاد مسکن و ستاد بحران داشته‌ایم، روند عملکرد بنیاد مسکن استان در این زمینه کند بوده و به همین منظور عصر امروز جلسه‌ای برگزار و گزارشی از تعداد و نوع ماشین آلات بنیاد مسکن استان در هر شهرستان و میزان فونداسیون برای ساخت اتاقک‌های اسکان موقت، ارائه می†شود.

وی متذکر شد: آواربرداری، اسکان موقت و بازسازی خانه‌ها برعهده بنیاد مسکن بوده و نیاز به سرعت عمل بیشتری در این خصوص است.

هنربر در ادامه با اشاره به آمار هلال احمر در خصوص تعداد چادرهای توزیع شده در بین زلزله زدگان گفت: بر اساس این گزارش، تا کنون سه هزارو 500 تخته چادر به منظور اسکان اضطراری بین 12 هزار خانوار توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تقاضای تعدای از شهروندان ترکمانمچای برای دریافت چادر، در 10 نقطه شهر به صورت اردوگاهی چادر برپا شد، این افراد کسانی بودند که خانه‌هایشان در زمین لرزه اخیر، آسیب ندیده بود و به دلیلی ترس برای دریافت چادر مراجعه کرده بودند و دادن چادر به آنان خلاف قانون بود.

وی متذکر شد: تقاضا داریم تا کمک‌ها چه از طرف دستگاه‌ها و چه از طرف مردم از طریق هلال احمر به مناطق زلزله ارسال شود، چرا که تمامی اقلام کمکی و خانوارهای دریافت کننده رونوشت شده و امکان دریافت دوباره و چند باره از طرف برخی خانوارها به صفر می†رسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: حدود 100 دستگاه کانکس از طرف ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به صورت امانی اهدا شده بود که 70 دستگاه آن به میانه ارسال شد و کانکس‌ها به صورت اردوگاهی و مجهز به سرویس بهداشتی و حمام و با تعیین نگهبان در منطقه مستقر و تعدادی نیز توسط ایرانسل اهدا شده است.

وی یادآور شد: با توجه به تصمیم بنیاد مسکن برای ساخت اتاقک‌هایی برای تامین اسکان موقت زلزله زدگان، هر کانکس اهدایی نیز به مناطق ارسال می†شود.

وی متذکر شد: معتقد هستم که اتاقک‌های عایق دار در برابر سرمای زیر 20 درجه سراب در فصل زمستان، مقاوم‌تر از کانکس هستند.

انتهای پیام/

ماشین‎ آلات سه استان شمالغرب کشور برای آواربرداری به میانه و سراب می ‎آیند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار