مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی:

آذربایجان مرز مسافری خود با ایران و ترکیه را بست/ مرز تجاری باز است

1401/04/11 - 11:37 - کد خبر: 67267 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی با بیان اینکه آذربایجان از امروز به دلیل افزایش شیوع کرونا اتباع خارجی را نمی‌پذیرد، گفت: این انسداد مرزهای بین ایران و آذربایجان تنها مشمول مسافران و مرز مسافری می‌شود و مرزهای تجاری و باری بین این دو کشور فعال هستند و تردد کامیون‌ها در حال انجام است.

به گزارش نصر، جواد هدایتی درباره علت بسته شدن مرز آذربایجان و ایران اظهار داشت: مرز مسافری جلفا- پل‌دشت از امروز بسته می‌شود و آنچه که طرف آذری در ملاقات مرزی امروز اعلام کرده این است که به دلیل افزایش شیوع کرونا مرز مسافری را می‌بندد.
وی ادامه داد: طبق اعلام آذربایجان به دلیل افزایش شیوع کرونا و شدت گرفتن سرایت کرونا در این کشور، مرز مسافری خود را با ایران و ترکیه در مرز صدرک را می‌بندد.   
مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری درباره تعیین تکلیف مسافران در مرز جلفا-پل‌دشت گفت: آذربایجان اعلام کرده است که از امروز اتباع خارجی را نمی‌پذیرد و همچنین اتباع خارجی از جمله مسافران ایرانی ظرف سه الی چهار روز باید از مرز خارج شوند.
هدایتی تاکید کرد: البته این انسداد مرزهای بین ایران و آذربایجان تنها مشمول مسافران و مرز مسافری می‌شود و مرزهای تجاری و باری بین این دو کشور فعال هستند و تردد کامیون‌ها در حال انجام است.     
انتهای پیام/
آذربایجان مرز مسافری خود با ایران و ترکیه را بست/ مرز تجاری باز است ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار