رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه‌ها باید وارد عرصه بسترسازی تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرین شوند

1401/04/10 - 13:53 - کد خبر: 67215 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید وارد عرصه بسترسازی تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرین شوند، گفت: ضرورت ورود دانشگاه‌ها به عرصه‌ی تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرین را می‌توان در نیازمندی دانشگاه و صنعت به همدیگر خلاصه کرد چراکه دوری دانشگاه از صنعت، تربیت نیروهای دانشگاهی در خلع را بدنبال خواهد داشت.

به گزارش نصر، محمد مهدی طهرانچی در بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، صنعت را در جهت نیل به اهداف با پشتوانه علمی نیازمند دانشگاه دانست و اظهار کرد: صنعت برای حل مسائل حوزه فعالیت خود باید نگاهی فراتر از آنچه امروز است به دانشگاه و بسترهای علمی کشور داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد در نظر دارد تا در طرح پویش که اشتغال همزمان جوانان را بدنبال خواهد داشت از ظرفیت‌های تراکتورسازی استفاده کند، ادامه داد: تامین نیازهای علمی و دانش محور تراکتورسازی نیز به منظور دستیابی به تکنولوژی‌های نو و بروز هم رویکرد دیگر مراودات دانشگاه آزاد با تراکتورسازی است.
وی، تراکتورسازی را مجموعه پویا که مایه مباهات و افتخار برای کشور عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد آمادگی دارد تا با استفاده از توان علمی خود، نگاه مدیریت تراکتورسازی را در بروزرسانی و فن آورانه کردن خطوط تراکتورسازی همراهی و همچنین از ظرفیت‌های این واحد صنعتی برای بارور کردن بار علمی کشور بهره مند شود.

پل واقعی را میان دانشگاه و صنعت ایجاد می‌کنیم
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این بازدید با تاکید بر اینکه تراکتورسازی بنا دارد، پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت را به معنی واقعی ایجاد کند، تاکید کرد: در همین راستا امضای تفاهم‌نامه و بازدیدهای میدانی صورت می‌گیرد و با این روند بزودی شاهد تولید محصولات دانش بنیان در تراکتورسازی خواهیم بود.
مصطفی وحیدزاده، چشم انداز این ارتباط برای صنعت و دانشگاه و به تبع آن کشور را بسیار مثمرثمر اعلام و دانشگاه آزاد را پیشتاز و مشتاق برای ورود به عرصه اهداف دانش بنیان و علمی کردن صنعت دانست.
وی از داشتن نگاه تخصصی به تولید تراکتور و نیازهای بخش کشاورزی در مجموعه‌ی تحت مدیریتش خبر داد و گفت: تراکتورسازی تولید ادوات و ماشین آلات مورد نیاز کشاورزان را در برنامه خود قرار داده تا بتواند نیاز کشور به این محصولات را تامین و وابستگی به خارج از کشور در این بخش را با همراهی همکاران خود به کمترین حد ممکن برساند.
به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، تفاهمنامه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به امضای محمدمهدی طهرانچی و مصطفی وحیدزاده رسید که هدف از انعقاد این تفاهم نامه استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در جهت استمرار ارتباط سازمان یافته بین دانشگاه و تراکتورسازی به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل و هم افزایی بیشتر اعلام شد.
انتهای پیام/
دانشگاه‌ها باید وارد عرصه بسترسازی تولیدات دانش بنیان و اشتغال آفرین شوند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار