خبر/

نزدیک به ۷۳ هزار داوطلب کنکور در آذربایجان شرقی رقابت می‌کنند

1401/04/07 - 21:20 - کد خبر: 66985 نسخه چاپی

نصر: نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش در دانشگاه تبریز گفت: ۷۲ هزار و ۹۱۵ داوطلب در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در آذربایجان شرقی رقابت می‌کنند.

به گزارش نصر،  ناصر حاجی پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد ۴۳ هزار و ۱۰۹ داوطلب زن و ۲۹ هزار و ۸۰۶ داوطلب مرد هستند و به عبارت دیگر در کنکور امسال حدود ۶۰ درصد را دختران و ۴۰ درصد را پسران تشکیل می‌دهند.
وی اضافه کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۱ در آذربایجان شرقی در ۱۹شهر آذرشهر، اسکو، اهر، بستان آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، سراب، شبستر، عجبشیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، مهربان، میانه، هریس، هشترود و در ۳۰ حوزه امتحانی استان از هشتم تا یازدهم تیرماه جاری برگزار می‌شود.
حاجی پور گفت: در تبریز، دانشگاه های تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و مرکز علمی کاربردی ماشین سازی و آموزش و پرورش این شهر به عنوان حوزه‌های امتحانی داوطلبان در نظر گرفته شده‌اند.
وی افزود: آزمون گروه هنر صبح روز چهارشنبه ۸ تیر، گروه ریاضی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۹ تیر، گروه علوم تجربی صبح روز جمعه ۱۰ تیر و گروه زبان‌های خارجی صبح روز شنبه ۱۱ تیرماه برگزار خواهد شد.
وی در مورد مقررات و لوازم ضروری و غیرضروری در آزمون سراسری نیز یادآور شد: به داوطلبان عزیز توصیه و تاکید می شود از آوردن لوازم الکترونیکی هوشمند از قبیل موبایل، ساعت هوشمند و سایر وسایل غیرمجاز خودداری کنند.
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه تبریز گفت: حوزه های امتحانی از ساعت ۶.۳۰ صبح باز بوده و ضروری است داوطلبان با در دست داشتن لوازم ضروری از قبیل مداد سیاه نرم و پاک کن، کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار) در زمان اعلام شده به محل حوزه‌های امتحانی تعیین شده مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، داوطلبان با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون اقدام و در صورت مغایرت اطلاعات مندرج در کارت به باجه های رفع نقص مراجعه کنند.
انتهای پیام/
نزدیک به ۷۳ هزار داوطلب کنکور در آذربایجان شرقی رقابت می‌کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار