رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهر؛

واکنش محیط زیست به خبر رهاسازی مواد باطله یکی از معادن اهر در رودخانه

1398/08/26 - 10:44 - کد خبر: 6694 نسخه چاپی

نصر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهر در واکنش به انتشار خبر رهاسازی مواد باطله یکی از معادن در این شهرستان در رودخانه گفت: بر تمام فرآیندهای این معدن و سایر واحدها نظارت داریم و در صورت مشاهده تخلف برخوردهای قانونی انجام می‌شود.

به گزارش نصر به نقل از فارس، علی جمالی در واکنش به خبر رهاسازی مواد باطله یکی از معادن این شهرستان به رودخانه اظهار کرد: پس از انتشار این عکس و فیلم‌ها در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها سریعا منطقه توسط کارشناسان این اداره مورد بررسی و پایش مجدد قرار گرفت که یکی از لوله‌های پلی‌اتیلن که آب برگشتی را به جهت استفاده مجدد انتقال می‌داد، توسط افراد ناشناسی سوراخ شده بود که سریعا مدیریت شرکت دستور اصلاح آن را دادند و رفع نقص صورت گرفت.

 وی افزود: این معدن به طور مرتب سه ماهه نمونه‌برداری‌ها توسط آزمایشگاه معتمد انجام و نتیجه به این اداره اطلاع داده می‌شود.

 جمالی گفت: این واحد دارای سد باطله بوده و آب مورد استفاده آن به صورت چرخشی و در سیکل بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد و این اداره بر تمامی خروجی‌های این واحد و سایر واحدها نظارت می‌نماید.

براساس این گزارش، طبق تصاویر و فیلم‌های ارسالی، یکی از معادن شهرستان اهر در اقدامی پساب باطله حاصل از مواد معدنی خود را به سمت رودخانه اطراف رهاسازی می‌کرد.

انتهای پیام/

واکنش محیط زیست به خبر رهاسازی مواد باطله یکی از معادن اهر در رودخانه نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار