معاون حقوق عامه دادستان کل کشور خبر داد:

ورود دادستانی کل کشور به نحوه مدیریت پسماند و سلامت آب شرب

1401/04/06 - 17:44 - کد خبر: 66858 نسخه چاپی

نصر: معاون حقوق عامه دادستان کل کشور از ورود این معاونت به مدیریت پسماند و سلامت آب شرب مردم خبر داد و گفت: بخشنامه‌ای در خصوص پسماند و نحوه و کیفیت دفع پس آب پسماند به امضای دادستان کل کشور به دادستان های سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گزارش نصر، غلامعباس ترکی، معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور در گفتگویی با بیان اینکه مصادیق حقوق عامه موضوعات متعددی در حوزه های  اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی و تمامی موضوعات مرتبط با مردم می شود،‌ گفت: از همین رو در دادستانی کل کشور برای صیانت تمامی این حقوق برنامه ریزی شده است و در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: تمامی اشخاص و گروه‌های جامعه همانند جامعه پزشکی، مامایی، معلمان، کارگران و... می توانند درخواست و مطالبات خود را که مصداق حقوق عامه است را در سایت دادستان کل کشور ثبت کنند، مطالبات ثبت شده در این سایت پیگیری خواهد شد.
معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشوربا اشاره به اینکه موضوعات حقوق عامه گسترده است، اظهار کرد: اکنون تمرکز ما در دادستانی کل کشور بر روی چالش‌های اصلی حقوق عامه‌ همانند مخاطرات محیط زیستی است.
وی ادامه داد: امروز شاهد مخاطراتی در حوزه امنیت زیست محیطی مردم هستیم؛ از همین رو بخشنامه‌ای در خصوص پسماند و نحوه و کیفیت دفع پس آب پسماند به امضای دادستان کل کشور به دادستان های سراسر کشور ابلاغ شده است در این بخشنامه  وظایفی برای دادستان  مشخص شده است که در هر دادستان تکالیف دستگاه‌ها در این خصوص را مطالبه کنند و  بر نحوه دفع پسماند و آب پسماند و حتی بر سلامت آب شرب نیز نظارت داشته باشند.
ترکی با بیان اینکه از دستگاه های ذی ربط نیز اجرای قانون هوای پاک مطالبه کرده ایم، بیان کرد:‌ از دستگاه‌های مربوط به اجرای درخواست قانون را مطالبه کردیم.
وی در خصوص تخلفات دستگاه ها در انجام قانون هوای پاک بیان کرد: سازمان بازرسی کل کشور باید این موضوع را به ما گزارش کند تا دادستانی موضوع را پیگیری کند، البته این موضوع و ما نیز دنبال می‌‌کنیم چنانچه گزارش تخلف ای نیز واصل شود به آن نیز رسیدگی خواهیم کرد.
انتهای پیام/
ورود دادستانی کل کشور به نحوه مدیریت پسماند و سلامت آب شرب خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار