خبر/

راه‌های ارتباطی هریس با ۹۵ میلیارد تومان‌ بهسازی و آسفالت می‌شود

1401/04/02 - 17:31 - کد خبر: 66478 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزارت راه و شهرسازی با تامین اعتبار ۹۵ میلیارد تومانی برای بهسازی و آسفالت راه‌های ارتباطی هریس خبرداد.

به گزارش نصر، احمد محرم زاده روز پنجشنبه در بازدید از مسیر ۲۶ کیلومتری زرنق - کلوانق - بخشایش  - آرباطان - بیلوردی افزود: با توجه به ضرورت بهسازی و آسفالت ریزی این مسیر و طی نشستی که با معاون وزیر راه داشتم برای آسفالت جاده بیلوردی تا زرنق ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.
وی گفت: امروز شاهد شروع عملیات آسفالت ریزی در محور بخشایش هستیم که خواسته اهالی منطقه بود که به همت دولتمردان تحقق یافت .
محرم زاده اعلام کرد: در فصل کاری امسال بهسازی و آسفالت ریزی جاده های فرعی، اصلی  و روستایی و همچنین مسیرهای اتوبان تبریز - هریس - اهر، جاده هریس - مشکین شهر به طول ۴۰ کیلومتر و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار انجام می شود.
وی همچنین خواستار ارتقای درجه جاده مسیر بیلوردی تا زرنق از درجه سه فرعی به درجه یک از طرف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شد و افزود: با توجه به قرارگیری شهرک صنعتی بیلوردی و ناحیه صنعتی زرنق در این محور و ترانزیت کالاهای تولیدی به کشورهای همجوار، ضرورت دارد برای کاهش ترافیک و تسریع عبور و مرور، اداره کل راهداری استان در راستای ماده ۲۳ نسبت به ارتقای جاده و تخصیص اعتبار برنامه ریزی کند.
مدیر کل راهداری وحمل ونق جاده ای استان آذربایجان شرقی هم گفت: برای بهسازی و آسفالت ریزی محورهای مواصلاتی هریس در مسیرهای یاد شده نزدیک ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تا به امروز ۶ کیلومتر آسفالت ریزی شده است.
اورجعلی علیزاده افزود: در مجموع و غیر از پروژه یادشده ، نزدیک ۴۰ کیلومتر بهسازی و آسفالت ریزی در محورهای ارتباطی شهرستان هریس در تعهد کاری اداره کل قرار گرفته است و تا پایان فصل کاری ۱۴۰۱  به پایان خواهد رسید.
انتهای پیام/
راه‌های ارتباطی هریس با ۹۵ میلیارد تومان‌ بهسازی و آسفالت می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار