معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و پرورش:

آموزش و پرورش به سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها نیاز دارد

1401/03/29 - 13:02 - کد خبر: 66008 نسخه چاپی

نصر: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و پرورش این وزارتخانه را نیازمند سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها دانست.

به گزارش نصر، اصغر باقرزاده در جلسه ستاد هدایت تحصیلی و اوقات فراغت استان‌ها اظهارکرد: سیاست دولت که برگرفته از سیاست کلان نظام است سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی است.
وی ادامه داد: همچنان که بنا داریم مدارس را در آموزش و پرورش توسعه دهیم هنرستان‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای را نیز باید توسعه داد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه خیرین اصفهانی ۳۸ هنرستان را در این استان ساختند، گفت: خیرین می‌توانند در تمام استان‌ها ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت هنرستان را تقبل کنند و مابقی کار را خود آموزش و پرورش به ثمر برساند.
باقرزاده بیان کرد: سال جاری حدود یک هزار میلیارد تومان به تجهیز هنرستان‌ها اختصاص داده شده است؛ بنابراین امیدواریم هنرستان‌ها امسال به صورت کامل مجهز شوند.
وی تصریح کرد: در رابطه با هدایت تحصیلی از مشاورین می‌خواهیم بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های آموزش و پرورش کار خود را انجام دهند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: نمایشگاهی در استان سمنان برگزار خواهد شد که غرفه‌ای در اختیار هر استان قرار داده می‌شود تا فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارد.
باقرزاده با بیان اینکه تمام دانش آموزان رشته‌های نظری و فنی حرفه‌ای و کاردانش می‌توانند کارهای خود را در این نمایشگاه ارائه دهند، بیان کرد: به این صورت بچه ها می‌توانند تمام رشته‌ها را در یک جا ببینند و مانور رشته‌ها را برای آنها داشته باشیم.
وی اظهار کرد: ما به سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها در آموزش و پرورش نیاز داریم، دانش آموز در این پلتفرم تحت نظر قرار می‌گیرد و در هر گونه مسابقه‌ای که شرکت می‌کند نشانه‌ای از استعداد خود را ثبت می‌کند و به مرور می‌توانیم محورهای استعدادی او را تشخیص دهیم.
انتهای پیام/
آموزش و پرورش به سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها نیاز دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار