وزیر آموزش و پرورش؛

۳۶ درصد دروس مدارس مهارت محور هستند

1401/03/27 - 13:04 - کد خبر: 65828 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۳۶ درصد دروس مهارت محور هستند که در هشت سال گذشته رشد دو درصدی داشته اند و باید به ۵۰ درصد برسند.

به گزارش نصر، یوسف نوری درباره زنگ خطر کاهش تعداد داوطلبان رشته ریاضی گفت: نبود توازن در جامعه فعلی برای انتخاب رشته دبیرستان باعث شده تا بازارسازان اولیا و دانش آموزان را تحت تاثیر قرار دهند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: رشته‌های علوم پایه بسیار مهم هستند و باید مدارس تلاش کنند تا دانش آموزان به این سمت سوق پیدا کنند.
او افزود: در حال حاضر در بحث‌های مهارتی عملکرد درستی داشته ایم و برنامه ریزی کرده ایم تا این اهداف در هنرستان‌ها گسترش یابد؛ چرا که چندین سال است تغییرات جدیدی در میزان درصد مهارت محور شدن دروس مدارس ندیده ایم.
نوری بیان کرد: هشت سال گذشته حدود ۳۴ درصد دروس مدارس مهارت محور بوده اند و هم اکنون این رقم به ۳۶ درصد رسیده است، در صورتی که باید ۵۰ درصد باشد.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: باید جذابیت رشته‌های علوم پایه را بیشتر کنیم؛ چرا که فضای جوامع دانش بنیان و شعار سال برای حضور این رشته‌ها بیشتر است و به علت نقش آفرینی باید روی آن‌ها تمرکز کنیم که در آموزش و پرورش در حال رسیدگی آن‌ها هستم.
انتهای پیام/
۳۶ درصد دروس مدارس مهارت محور هستند باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار