مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در نشست با هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه های تبریز:

اصناف جزو حامیان اصلی انقلاب و  نظام هستند

1401/03/26 - 14:52 - کد خبر: 65788 نسخه چاپی

نصر: دومین جلسه مشترک اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی با اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف تبریز و روسای اتحادیه های صنفی در راستای پاسخگویی به مشکلات و ابهامات اصناف و چگونگی استفاده از مزایای تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم برای عملکرد سال 1400، با حضور رئیس بسیج اصناف در محل سالن اجلاس اتاق اصناف تبریز برگزار شد.

به گزارش نصر، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، به نقش بازار تبریز در برهه های حساس کشور اشاره کرد و گفت: بازار تبریز نقش بسیار مهمی در عرصه اقتصادی و اجتماعی منطقه شمال غرب دارد و از لحاظ ملی نیز جزو پیشروان است و اصناف آن نیز جزو حامیان اصلی نظام و انقلاب هستند.
میر حبیب هاشمی رئیس اتاق اصناف تبریز نیز گفت: هدف اصلی این اتاق همسویی با برنامه های اقتصادی دولت و تلاش برای پرداخت عادلانه و واقعی مالیات توسط کسبه و صاحبان مشاغل است.
در ادامه جلسه، روسای اتحادیه های مبل، آجیل، کفاشان، رایانه، مصالح ساختمانی، فلزکاران، عکاسان، لوازم خانگی، چرم و لوازم کفش، فرش، لوازم یدکی، ، لوازم الکتریکی، اتودربست به نمایندگی از سایر روسا به بیان مشکلات و دغدغه های اصناف از جمله نحوه محاسبه تراکنش های بانکی، افزایش تورمی گردش حساب ها، عدم تطابق ضرایب اعلامی وزارت صمت با ضرایب سازمان مالیاتی، تاثیر نوسانات ارزی بر میزان فروش، تعطیلی چند ماهه بازار به علت شرایط تحمیلی بیماری کرونا  پرداختند.
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در ادامه ضمن تشکر از همدلی و همراهی اصناف گفت: افزایش 100 برابری نصاب فروش کالا و خدمات در عملکرد 1400 در راستای اجرای تبصره ماده 100 بیانگر توجه سازمان امور مالیاتی کشور به حقوق صاحبان مشاغل است، لذا طی رایزنی های لازم با ستاد سازمان، سقف فروش کالا و خدمات افراد مشمول این تبصره به 100 برابر معافیت موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم، یعنی 48 میلیارد ریال افزایش یافته است و کلیه افرادی که میزان فروش آنها در سال 1400 از این مبلغ کمتر باشد، می توانند از تسهیلات این ماده استفاده نمایند.
اورج زاده ضمن تاکید بر استفاده حداکثری مودیان محترم استان از ظرفیت‌های تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: سازمان امور مالیاتی به منظور رونق بخشیدن به کسب و کارها و حمایت از صاحبان مشاغل و کسب و کارهای کوچک، مشوق های دیگری را هم برای استفاده کنندگان این تبصره از جمله امکان تقسیط بدهی، عدم الزام به نگهداری دفاتر قانونی و تعدیل ضریب سودآوری را فراهم نموده است.
وی گفت: هدف نهایی سازمان از ارائه تسهیلات به صاحبان کسب و کار، جلب رضایت مودیان و تکریم ارباب رجوع می‌باشد تا مودیان محترم مالیاتی در کمال آرامش به انجام تکالیف قانونی خود اقدام نمایند.
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در ادامه به سوالات کلیه اعضا حاضر پاسخ داد و با اشاره به جایگاه روسای اتحادیه ها در ایجاد فضای اقتصادی سالم، از همراهی همیشگی اصناف و کسبه تبریز با اداره کل امور مالیاتی استان بالاخص در زمان ارائه اظهارنامه قدردانی کرد.
وی هم چنین به آمادگی مدیرکل، معاونین مالیاتی و روسای ادارات شهرستان ها برای پاسخگویی حضوری به مراجعین اشاره کرد و افزود: مودیان محترم مالیاتی در صورت وجود هرگونه مشکل و یا اعتراض می توانند با مراجعه حضوری به ادارات امور مالیاتی سراسر استان، نسبت به دیدار با روسا اقدام نموده و همکاران اداره کل آماده پاسخگویی و رفع مشکلات احتمالی آنها هستند.
انتهای پیام/
اصناف جزو حامیان اصلی انقلاب و  نظام هستند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار