مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی؛

آذربایجان‌غربی چهارمین استان کشور در تولید برنامه‌های موبایلی

1398/08/25 - 09:29 - کد خبر: 6572 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط نرم‌افزار ارائه دهنده برنامه‌های موبایلی (کافه‌بازار)، این استان در بخش تولید برنامه‌های موبایلی رتبه چهارم کشوری را در اختیار دارد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، قاسم جلیلی‌نژاد امروز در گفت و گویی افزود: فعالیت ۸۴۰ تیم برنامه‌نویس در حوزه نرم‌افزار و انیمیشن در آذربایجان‌غربی مهمترین عامل کسب این رتبه است.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی طی دو سال گذشته توانسته بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ برنامه موبایلی را تولید و روانه بازار هدف کند.

وی تاکید کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی از تمامی فعالان عرصه تولید محتوای فناورانه حمایت کرده و در حد توان برای رفع موانع آن‌ها تلاش می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی اظهار داشت: جشنواره تولید محتوای فناورانه در استان با هدف شناسایی و حمایت و پشتیبانی از فعالان این عرصه برگزار می‌شود.

جلیلی‌نژاد اعلام کرد: جشنواره تولید محتوای فناورانه، هشتم اسفند امسال برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا ۳۰ بهمن امسال به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک هزار و ۶۰۰ فارغ التحصیل فناوری اطلاعات در آذربایجان‌غربی وجود دارد، ادامه داد: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به بخش تولید ثروت و ایجاد اشتغال در کشور تبدیل شده است و با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب این بخش زمینه اشتغال فارغ التحصیلان این حوزه نیز فراهم می‌شود.

در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه‌های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.

تمامی وظایف سازمان‌های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات کل در استان‌ها پیگیری می‌شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه‌ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.

انتهای پیام/

آذربایجان‌غربی چهارمین استان کشور در تولید برنامه‌های موبایلی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار