روح‌الله متفکر آزاد؛

جراحی اقتصادی، اقدامی شجاعانه بود/ اختاپوس دلالی سعی در تلخ کردن کام مردم دارد

1401/03/24 - 15:05 - کد خبر: 65516 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدام شجاعانه در جراحی اقتصادی در جهت قطع دست دلالان و رانتخواران از ارز چهار هزارو 200 تومانی، گفت: اختاپوس دلالی با گران کردن قیمت سایر کالاها و فشار بر مردم نجیب سعی در تلخ کردن کام مردم دارد.

به گزارش نصر، روح‌الله متفکر آزاد در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، ۲۴ خردادماه) مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در دو سال گذشته در راستای انجام وظایف خود مبنی بر بررسی اولویت دار مسائل با همت شما نمایندگان محترم توانست مصوبات مهم و گره گشایی داشته باشد که در راستای عمل به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تبیین کارهای انجام شده برای ملت شریف ایران به برخی از آنها فهرست وار اشاره می‌کنم.
نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در زمینه مسکن با دو قانون ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی و مالیات بر خانه های خالی، در زمینه کشاورزی با قوانین مهمی من جمله ساماندهی خرید تضمینی محصولات کشاورزی، در زمینه اقتصاد دانش بنیان با قانون جهش تولید دانش بنیان، در زمینه کسب و کار با قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، در زمینه جمعیت و خانواده با قانون خانواده و جوانی جمعیت، در زمینه سیاست خارجی با قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، در زمینه وظایف مجلس با قانون شفافیت و در زمینه دولت الکترونیک با قانون یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات ملی، در زمینه آموزش و پرورش با رتبه بندی معلمان و غیره سعی کرده است اولویت شناسی لازم را بنماید. امیدوارم با اتمام طرح بانکداری اسلامی بتوانیم دغدغه های همه مردم و کارشناسان را در زمینه مصائب بانکی کاهش دهیم.
متفکر آزاد در  درباره مسائل کشور، اقدامات اساسی دولت محترم و کادر ایثارگر درمان در زمینه به صفر رساندن میزان روزانه مرگ و میر کرونا گفت: مرگ و میر ۷۰۰ نفره ناشی از پاندمی کرونا با واکسیناسیون و مراقبت های بهداشتی درمانی، اقدام قابل تقدیر در جهت فعال سازی دیپلماسی اقتصادی به ویژه در ارتباط با همسایگان، اقدام شجاعانه در جراحی اقتصادی در جهت قطع دست دلالان و رانتخواران از ارز چهار هزارو 200  تومانی و قراردادن آن در مسیر صحیح و عادلانه که جای تشکر دارد؛  لیکن اختاپوس دلالی با گران کردن قیمت سایر کالاها و فشار بر مردم نجیب سعی در تلخ کردن کام مردم دارد. لذا لزوم تدبیر سریع و عاجل دولت محترم را در مقابله با این ترفند تاکید می‌کنم.
وی در ادامه تاکید کرد: به استحضار می رساند که دولت محترم اقدام به جراحی اقتصادی نموده است. همه ما می دانیم که مشکلات اقتصادی ریشه دار کشور نیاز به سیاست گذاری دقیق و منطقی دارد و در این راستا اقدام دولت در هدایت به سمت جراحی مربوطه قابل تقدیر و شجاعت اش ارزشمند است؛ لیکن در این راستا نقد لازم به مسیر مربوطه عدم استفاده از روش غیر نقدی در حمایت بود که می توانست بخشی از آثار تورم انتظاری را مهار نماید لیکن الان مردم با یک بار تورمی مواجه هستند، تحمل این سطح از گرانی ها برای مردم دشوار است، که لزوم تدبیر به موقع دولت در زمینه نظارت و سیاستگزاری صحیح را می طلبد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: از دولت محترم می خواهم از طریق بازگشت به الگوی حمایت غیرنقدی تمام همت خود را برای ایجاد آرامش در اذهان مردم شریف ایران به وجود بیاورد تا در سایه این آرامش فرصت انجام اقدامات اساسی اقتصادی را بیابد. طبعا در این راستا حمایت های مربوط به بازنشستگان عزیز و عادلانه و واقعی نمودن دریافتی های کارکنان دولت می تواند موثر باشد.
انتهای پیام/
جراحی اقتصادی، اقدامی شجاعانه بود/ اختاپوس دلالی سعی در تلخ کردن کام مردم دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار