سعید خطیب زاده:

گروسی در زمان غلط ، جای غلط و با افراد غلط دیدار کرد/ حمله به اربیل جراحی کوچکی بود

1401/03/23 - 12:14 - کد خبر: 65347 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت : ایران حل موضوع گرد و غبار و ریزگردها را با رویکرد منطقه ‌ای دنبال می کند .

به گزارش نصر، سعید خطیب در نشست خبری امروزش اعلام کرد : وزیر امور خارجه پاکستان فردا به تهران می آید.
وی همچنین گفت: ریس‌جمهور ترکمنستان به زودی به ایران سفر می‌کند.
خطیب‌زاده با بیان این که رییس مجلس ارمنستان این هفته به تهران می آید، ادامه داد: آقای امیر عبداللهیان هفته آتی سفرهایی خواهند داشت و در تیرماه چندین نشست در تهران برگزار می‌شود.
سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد شدید از سفر اخیر گروسی به سرزمین‌های اشغالی گفت: آقای گروسی با انجام این سفر باید نگران استقلال و بی‌طرفی آژانس باشد. این اقدام در زمان غلط ، جای غلط و دیدار با افراد غلط انجام شده است . به اعتبار آژانس ضربه وارد کرده است و امیدواریم این رویه اصلاح شود.
خطیب زاده در مورد قطعنامه شورای حکام علیه ایران هم گفت : این یک اقدام سیاسی و طراحی شده بود.
وی در پاسخ به سوالی در مورد بخشی از اظهارات دیروز گروسی در گفت‌وگو با سی ان ان گفت: ایشان گاهی فراتر از وظایف خود صحبت و اظهار نظر می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: آنچه که ایران انجام داده است مطابق تعهدات ایران در پادمان است و برخی از اقداماتی که متوقف کرده اقدامات داوطلبانه بوده است. اقدامات ایران هیچ نگرانی اشاعه‌ای ندارد.
وی در مورد اظهارات روز گذشته  فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در مورد حمله چندی پیش ایران به اربیل گفت : بیش از آنچه که لازم بود به آن ها اطلاعات داده شد.
خطیب‌زاده در همین ارتباط گفت: یک جراحی کوچک بود که به هدف هم دقیق اصابت کرد.
وی ضمن اعلام این که وزیر امور خارجه ایران  به زودی به چند کشور آفریقایی سفر می‌کند، گفت: سفر  آقای لاوروف به ایران انجام می‌شود و ان‌شاءالله زمان آن قطعی شد در این زمینه اطلاع رسانی می‌کنیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد آخرین وضعیت پرونده اسدالله اسدی گفت: در مورد این پرونده، شکایت بین المللی بر اساس کنوانسیون  وین در دستور کار ایران قرار دارد .
انتهای پیام/
گروسی در زمان غلط ، جای غلط و با افراد غلط دیدار کرد/ حمله به اربیل جراحی کوچکی بود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار