خبر/

نمایش لحظه‌ای تغییرات پوشش سطح زمین با امکان جدید گوگل

1401/03/22 - 10:46 - کد خبر: 65209 نسخه چاپی

نصر: گوگل از Dynamic World که در واقع نمایش لحظه‌ای تغییرات پوشش سطح زمین است، رونمایی کرد.

به گزارش نصر، ابزار Dynamic World گوگل می‌تواند پوشش‌های نقاط مختلف سطح زمین را در دسته‌بندی‌های خاصی نشان دهد که شامل آب، پوشش گیاهی آب گرفته، مناطق پر از ساختمان، درختان، محصولات کشاورزی، زمین بدون پوشش، چمن، درختچه یا بوته و برف یا یخ می‌شود. غول موتور جستجو همچنین ادعا می‌کند که سیستم خود را با داده‌های موسسه منابع جهان (WRI) توسعه داده است.
به عنوان مثال، تصویر زیر که از شهر نیویورک گرفته شده، نشان می‌دهد که بیشتر مناطق آن دارای ساختمان است (نقاط قرمز). همچنین نقاط دیگری با رنگ سبز و زرد در این نقشه قابل مشاهده است که به ترتیب نشان‌دهنده چمن و بوته‌ها در پارک‌های اصلی شهر هستند.
موارد استفاده ابزار جدید گوگل
«کریگ هنسون»، معاون غذا، جنگل‌ها، آب و اقیانوس از WRI در اطلاعیه وب‌سایت گوگل توضیح می‌دهد:
«اگر انسان بخواهد موارد مورد نیاز خود را از زمین تولید کند، از طبیعت باقی‌مانده محافظت کند و بخشی از چیزهایی که از دست رفته‌اند را بازیابی کند، به سیستم قابل اعتماد و تقریبا سریعی برای نظارت بر هر هکتار از کره زمین نیاز داریم.»
Dynamic World به صورت روزانه بیش از 5000 تصویر تولید می‌کند و داده‌های آن به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند. با این سیستم، محققان و سیاست‌گذاران می‌توانند تاثیر حوادثی مانند آتش‌سوزی یا طوفان را سریعا مشاهده کنند و نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهند.
انتهای پیام/
نمایش لحظه‌ای تغییرات پوشش سطح زمین با امکان جدید گوگل نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار