نتایج یک تحقیق نشان می دهد:

پیرایش موی انسان، عامل انگشتان گم‌شده کبوترهاست

1398/08/23 - 13:42 - کد خبر: 6502 نسخه چاپی

نصر:نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که شستشو، کوتاه کردن و خشک کردن مو در سالن‌های آرایشگاه، عامل از دست رفتن یک یا دو انگشت پای کبوترهایی است که در اطراف این سالن‌ها زندگی می کنند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، با یک نگاه دقیق به کبوترهایی که در خیابان‌های شهر زندگی می کنند، متوجه میشویم که بسیاری از آنها دارای پاهای تغییر شکل یافته و یا یک یا دو انگشت گم شده هستند.

محققان مدتها تصور می‌کردند که عامل تغییر شکل پاهای کبوترها می‌تواند ابتلا به برخی عفونت‌ها باشد و یا این تغییر شکل، نتیجه واکنش به یک آلودگی شیمیایی است. اما اکنون محققان فرانسوی در مطالعه‌ای متوجه شده‌اند که عامل اصلی تغییر شکل پاهای کبوترها، موی انسان است، که در اطراف انگشتان پای کبوترها پیچیده می‌شوند و حتی می‌تواند باعث قطع آنها شود.

این محققان که از موزه ملی «تاریخ طبیعی» و دانشگاه «لیون» در فرانسه هستند، این رویداد و میزان قطع انگشتان پای کبوتران را در ۴۶ مکان مختلف در اطراف پاریس ثبت کردند. آنها متوجه شدند که آلودگی‌های ایجاد شده توسط انسانها، تقریبا در همه موارد ناپدید شدن انگشتان پای کبوتران نقش دارد.

این مطالعه نشان داد، کبوترانی که در مناطقی زندگی می‌کنند که میزان آلودگی هوا و آلودگی صوتی بیشتری دارد، نسبت به کبوترانی که در مناطق ساکت و آرام زندگی می کردند، انگشتان کمتری داشتند. از همه جالب تر اینکه محققان همچنین متوجه شدند که میزان وقوع قطع انگشتان پای کبوترها با تراکم آرایشگاه ها در آن محل افزایش می‌یابد.

محققان تصور می‌کنند که کبوتران بیچاره انگشتان پای خود را به دلیل پیچیده شدن موی انسان در اطراف آنها از دست می‌دهند . به نظر آنها ایجاد فضاهای سبز بیشتر می‌تواند به نفع جمعیت این پرندگان باشد.

به گفته محققان، سنجش ​​تأثیرات آلودگی شهری بر تنوع زیستی برای شناسایی سازگاری بالقوه و کاهش آلودگی مورد نیاز برای حفظ حیات وحش حتی در مراکز شهرها حائز اهمیت است.

یافته های کامل این تحقیق در مجله B→↵l↵g→cℜl C↵ns↔r↑ℜt→↵n منتشر شده است.

انتهای پیام/

پیرایش موی انسان، عامل انگشتان گم‌شده کبوترهاست نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار